poniedziałek, 09 maj 2022 10:54

Czym można stylizować włosy?

fryzjerski sklep fryzjerski sklep pixabay

Bez wątpienia w wielu przypadkach układanie włosów wymaga zastosowania odpowiednich produktów. Należy je dobrać do długości i gatunku włosów. Przeczytaj nasz tekst, aby dowiedzieć się jak w prawidłowy sposób stylizować męskie włosy.

 

Czym należy układać włosy męskie?

Nie da się ukryć, że w przypadku krótkich włosach siła utrwalania może być mniejsza, niż przy włosach długich. Stylizacja męskich włosów nie wiąże się jedynie z preparatami modelującymi. Wymaga ona również stosowania prestylerów czy zwiększających objętość pudrów. Do grupy tej należą:

  • restylery - preparaty zwykle w postaci sprayu lub toniku. Stosuje się ich do układania włosów, gdy są jeszcze mokre.
  • pudry do włosów - jego zadaniem jest dodanie włosom objętości i sprężystości. Preparat ten stosuje się na suche włosy jako bazę.
  • pasty, glinki i kremy - te produkty idealnie nadają się do włosów krótkich i średniej długości. Im dłuższe włosy, tym chwyt zarówno pasty, glinki, jak i kremu musi być mocniejszy. Kosmetyki używa się jako modelujące, ale często uzyskany dzięki nim efekt utrwala się jeszcze za pomocą lakieru.
  • żele – ten produkt cechuje się galaretowatą konsystencją. Na rynku znajdziemy zarówno żel lekko utrwalający, jak i ekstremalnie utrwalający. Produkt ten sprawia, że włosy są obciążone i sztywniejsze, zachowują jednak ich elastyczność.
  • gumy - jest to gęsty produkt, który daje podobny efekt co żel.
  • lakiery – silnie utrwalający produkt, używany, aby wykończyć stylizację.

Wszystkie powyższe produkty znajdziesz w sklepie  https://fryzjersklep.pl/.

Czym układać włosy męskie w zależności od ich długości i rodzaju?

1. włosy krótkie i średniej długości – żele, pomady, pasty, woski i glinki,

2. włosy średniej długości oraz długie – unikaj wosków i glinek, stosuje żeli, pomad i past,

3. włosy cienkie – =kremy, woski i glinki,

4. włosy sprawiające trudności w układaniu – kremy, pomady i pasty,

5. włosy kręcone i falowane – żele, kremy i pomady,

6. rzadkie włosy – kremy. Unikaj żeli, pomad, past, glinek i wosków.

Jak postawić włosy do góry?

Efektywne modelowanie włosów męskich w cięciach wymagających ich podniesienia i nadania kierunku zdecydowanie do góry zależy przede wszystkim od długości włosów. Nie da się ukryć, że zdecydowanie łatwiej postawić włosy krótkie. Pomada wspaniale się nada do tego zadania. W przypadku dłuższych włosów pomada może być jednak zbyt delikatna. Warto wtedy użyć gumy, która z pewnością uniesie partie włosów u nasady, jednak dla utrwalenia całości trzeba będzie zastosować dużą ilość lakieru do włosów.

© 2013-2020 by SN2.EU