piątek, czerwiec 02, 2023
niedziela, 08 maj 2022 19:46

Branża muzyczna w 2022 roku - kilka ważnych newsów

Joanna Jakubas Joanna Jakubas pixabay

Branża muzyczna w 2022 roku pełna jest nowości, premier płytowych, a także imprez, które w tym roku odbywają się na żywo. Po dwóch sezonach, gdy sporo wydarzeń zostało odwołanych ze względu na pandemię, można zauważyć stopniowy powrót do normalnego funkcjonowania.

 

W branży muzycznej zaczęło się sporo dziać, zarówno na światowym rynku, jak i na naszym rodzimym. Przede wszystkim, powróciły wydarzenia typu festiwale, gale wręczania nagród, a także wszystkie odwołane koncerty. W 2022 roku odbędą się wydarzenia, które pierwotnie miały mieć miejsca rok czy dwa lata temu. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany i wiele koncertów zostało odwołanych i w okrojonym rozmiarze odbywały się w wersji online.

Sporo nowości płytowych

W 2022 roku mocno ruszyły nie tylko koncerty i wydarzenia muzyczne, ale również premiery płytowe. Muzycy, którzy w czasie pandemii i zamknięcia w domach intensywnie pracowali w studiach nagraniowych, masowo ukazują efekty swojej pracy fanom. Praktycznie co kilka dni można usłyszeć o kolejnych nowościach płytowych zarówno wśród światowych, jak i polskich wykonawców. Wśród światowych muzyków i zespołów swoje nowe płyty wydali lub na dniach planują wydać między innymi Placebo, Arctic Monkeys, Ozzy Osbourne i wielu innych. Polscy wokaliści, których nowe płyty usłyszymy w tym roku, to chociażby Sanah, Dawid Podsiadło, Natalia Przybysz, Natalia Nykiel, Bass Astral, który zaprosił do nagrania płytu wielu innych wokalistów.

Warto śledzić branżowe informacje

Jeśli jesteś żywo zainteresowany branżą muzyczną, warto zaprzyjaźnić się z branżowymi portalami, muzycznymi serwisami z nowymi utworami, a także portalami, na których można kupić bilety na bliższe i dalsze wydarzenia muzyczne. Będąc na bieżąco na pewno nie przegapisz tych imprez, którymi jesteś żywo zainteresowany.

Nowa płyta do kupienia tutaj - Joanna Jakubas