poniedziałek, 29 listopad 2021 17:20

Co postawić na stole w jadalni?

stół w jadalni stół w jadalni AboutDecor

Stół to nieodłączny element naszego życia rodzinnego i towarzyskiego.

Zasiadamy przy nim codziennie – na szybkie śniadanie w tygodniu i to przeciągające się aż do południa w weekendy, na kawę z przyjaciółką i planszówki ze znajomymi, obiady rodzinne, a także kameralne kolacje przy świecach. Stół sprawia, że możemy być bliżej siebie i wspólnie spędzać czas. Sprawmy więc, aby wyglądał dobrze także wtedy, kiedy po prostu stoi w jadalni. Sprawdź, co postawić na stole w jadalni, aby prezentował się dobrze nie tylko od święta.

O czym pamiętać dekorując stół na co dzień?

Przede wszystkim nie zagracaj stołu. Dekoracje powinny być na tyle praktyczne i subtelne, aby nie przeszkadzały w spożywaniu posiłków. Nie chcesz przecież przed każdym nakryciem do stołu musieć czyścić go z ogromnej ilości ozdób. Sprawdzi się tu dobrze znana zasada – im mniej, tym lepiej. Dostosuj wielkość dekoracji do wymiarów stołu. Na większym meblu lepiej będzie wyglądała jedna konkretna ozdoba niż kilka małych.

Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie tego, co znajdziesz na spacerze. Nie musisz co sezon kupować nowych ozdób na stół. Wyjdź na spacer, a zobaczysz, ile pięknych dekoracji możesz przynieść do domu i postawić na stole w jadalni. Jesienią nazbieraj kolorowych liści i wysyp kasztany do szklanej misy, latem zerwij kwiaty z łąki, wiosną kwiaty bzu z ogródka a zimą wsadź do wazonu gałązki ostrokrzewu. Pomysłów jest naprawdę wiele.

dekoracja stołu

dekoracja stołu

Co postawić na stole w jadalni? Najlepsze pomysły!

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób udekorować swój stół, aby wyglądał dobrze nie tylko od święta, sprawdź, które dekoracje nie wychodzą z mody. Szukając inspiracji dotyczących wystroju jadalni czy innej części mieszkania, sprawdź, co przygotowali dla Ciebie specjaliści od aranżacji wnętrz na portalu AboutDecor.

Świeże kwiaty na stole w jadalni

Nie ma chyba sytuacji, w której świeże kwiaty nie wyglądałyby dobrze. Jest to piękna i subtelna dekoracja, możliwa do zastosowania o każdej porze roku. Nie zawsze musisz też decydować się na zakup kwiatów prosto z kwiaciarni. Może masz ogródek, w którym rosną kwiaty nadające się do wazonu? Dobrym pomysłem jest także wybranie się na pobliską łąkę. W okresie letnim nic bardziej nie nada Twojej jadalni sielskiego klimatu niż bukiet polnych kwiatów postawiony na stole w jadalni. Nie rezygnuj też ze świeżych roślin w pozostałych porach roku. Wiosną świetnie odnajdą się w tej roli brzozowe gałązki, które dopiero co puszczają pąki, lub bazie, które zachwycają swoimi miękkimi jak futerko pąkami. Jesienią zamiast kwiatów idealnie sprawdzą się dekoracyjne dynie. Zima z kolei to czas sosnowych gałązek lub ostrokrzewu. Baw się w tworzeniem własnych bukietów. W połączeniu z pięknym wazonem zawsze będą wiodły prym w najpiękniejszych aranżacjach stołu.

Świece i lampiony – klimatyczna ozdoba jadalni

Jeśli szukasz subtelnej ozdoby, którą z powodzeniem wykorzystasz także podczas posiłku, dekoracyjne świece w pięknych świecznikach albo niewielkie lampioniki świetnie się tutaj sprawdzą. Możesz wybrać wersje zapachowe, które dodatkowo otulą Twoje mieszkanie przyjemnym aromatem. Świece pasują do każdego wystroju. Odnajdą się w mieszkaniu minimalisty, miłośnika wystroju skandynawskiego, a także wielbiciela stylu glamour. Dodatkowo posiłek spożywany przy delikatnym świetle świec nabiera głębszego wymiaru. Dlaczego by więc nie umilić sobie tych chwil?

prostokątny stół w jadalni

prostokątny stół w jadalni

Owoce – praktyczne rozwiązanie aranżacji stołu w jadalni

Dostępne dziś o każdej porze roku – owoce są doskonałym uzupełnieniem stołu w jadalni. Idealnie do tego celu nadadzą się jabłka, które mogą długo leżeć sobie na gustownej paterze lub w koszyku. Możesz łączyć ze sobą różne rodzaje owoców, które o każdej porze roku zaskakują nas swoją paletą barw. Jest to bardzo proste i zarazem pyszne rozwiązanie.

Obrus lub bieżnik – gustowna dekoracja stołu

Niezależnie od tego, czy posiadasz prostokątny stół w jadalni, czy okrągły stół, możesz go zaakcentować obrusem, który bez problemu dobierzesz odpowiednio do wystroju jadalni.

Możesz zdecydować się na zakrycie całego stołu lub położenie na nim jedynie bieżnika. Stół nakryty eleganckim obrusem nie będzie potrzebował już niczego więcej do swojej dekoracji. Będzie on też za każdym razem gotowy, by spożyć przy nim posiłek. Dopasuj obrus do zasłon lub zdecyduj się na oryginalny kolor, który podkreśli charakter Twojego mieszkania. Baw się wzorami i kolorami – w końcu jadalnia to miejsce, w którym chcemy radośnie spędzać czas w gronie najbliższych.

© 2013-2020 by SN2.EU