środa, 24 listopad 2021 17:26

Jak zrobić biżuterię w domu?

biżuteria ręcznie robiona biżuteria ręcznie robiona małafabryczka

Biżuteria jest szeroką kategorią mniejszych oraz większych ozdób, które zależnie od stylu i rodzaju, mogą wpisywać się harmonijnie w stylizacje codzienne albo podkreślać elegancko wieczorowe kreacje.

 

Te małe ozdoby, dają także spore możliwości optycznego poprawienia proporcji swojej sylwetki i twarzy. Wystarczy, iż poznamy parę ważnych trików i zasad, abyśmy przy pomocy właściwych kolczyków mogli wydłużyć wizualnie owalną twarz albo sprawić, iż ta szczupła będzie się lepiej prezentować. Długi naszyjnik wraz z wisiorkiem pozwoli zaś na optyczne wysmuklenie naszej sylwetki, a krótszy łańcuszek z przyciągającą wzrok zawieszką - skupi skutecznie uwagę na na okazałym dekolcie. Biżuteria bardzo dobrze dopasowana, a ponadto oryginalna? Taką bez problemu znajdziemy w sklepie internetowym Małafabryczka

Pierścionki, bransoletki, naszyjniki i kolczyki można wykonać także samemu, sięgając przy tym po półfabrykaty. Jakiego rodzaju elementy do wyrabiania biżuterii handmade będą nam niezbędne? Jak wykonać tego typu rękodzieło? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.    

Zanim powstaną nasze ręcznie robione ozdoby - musimy nabyć uprzednio parę ważnych elementów. Nie ma się czego obawiać, bowiem nie zużyjemy na to zawartości całego portfela. Wystarczy, iż na początku zainwestujemy w takie akcesoria kilkanaście albo kilkadziesiąt złotych. Jeżeli tego typu zajęcie przypadnie nam do gustu i przerodzi się w pasję, ciągle nie będziemy wydawać fortuny. Wystarczy, iż znajdziemy właściwą hurtownię działającą online albo stacjonarnie, abyśmy mogli realizować hobby bez narażania się na znaczny uszczerbek w budżecie domowym. Jakie półfabrykaty do biżuterii ręcznie robionej, będą nam niezbędne na samym początku? 

Bazy do bransoletek, naszyjników i kolczyków 

Możemy być nastawieni na wykonywanie jednego typu biżuterii albo całych jej zestawów. Podstawę każdego akcesorium biżuteryjnego, stanowi baza. W wypadku kolczyków będą to wkrętki albo bigle, dostępne w różnorodnych funkcjonalnościach i rozmiarach (przykładowo wkrętki pod które możemy coś podwiesić, albo te na których można coś przykleić), co widać na przykładzie kolczyków dostępnych pod adresem https://malafabryczka.pl/kategoria/kolczyki-recznie-robione/129. Sklep Małafabryczka, oferuje różne rodzaje ręcznie wykonywanej biżuterii, spośród której na pewno wybierzemy coś dla siebie. 

Bazę dla naszyjników, stanowić może rzemień jubilerski, ale także równego typu szersze i węższe łańcuszki i wstążki, elastyczne żyłki, jak i druciki. Takie same elementy, sprawdzają się też w czasie wytwarzania bransoletek. Potrzebne będą również karabińczyki/zapięcia, za sprawą których bransoletki i naszyjniki uzyskają w pełni profesjonalne wykończenie. Ponadto, można się także zaopatrzeć w różnego typu kuleczki zaciskowe, ogniwa, łapacze, końcówki, które dadzą większe pole do popisu podczas samodzielnego tworzenia biżuterii. 

Zawieszki, perły, kamienie, koraliki  

To kolejna kategoria elementów niezbędnych do robienia biżuterii, dużo szerszą i mająca więcej kolorów. To właśnie te części, oraz sposób ich zestawiania decyduje o końcowym wyglądzie biżuterii takiej, jak ta dostępna na stronie https://malafabryczka.pl/kategoria/bizuteria-recznie-robiona/128.

Można postawić na bardziej stonowane ozdoby, zrobione z naturalnych, pojedynczych części albo wielokolorowe zestawy, z koralików o dowolnej barwie i różnym rozmiarze. Podczas dobierania następnych części do projektowanych przez siebie bransoletek, naszyjników, kolczyków, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Zawsze można jednak postawić na zakup gotowej już biżuterii ręcznie robionej, dostępnej na stronie https://malafabryczka.pl/.

Ręcznie robiona biżuteria - przykłady 

Bransoletka z koralików 

Bardzo łatwe do wykonywania, są bransoletki z koralików. Wystarczy mieć do nich żyłkę, wybrane koraliki i zapięcie - tego typu akcesoria, nie są drogie i trudno dostępne. Koraliki mogą być jednokolorowe, takiego samego kształtu, albo zupełnie przeciwnie - wszystko zależne jest od naszych upodobań. Wystarczy, iż nawleczemy je na żyłkę, którą musimy uprzednio uciąć do właściwej wielkości. Najwięcej trudności sprawić może założenie zapięcia, chociaż w sieci znaleźć można wiele filmów, gdzie jest dokładnie pokazane, jak to zrobić. 

bransoletka z koralików

Jak już nabierzemy wprawy, możemy spróbować wykonywać sznury szydełkowo-koralikowe, za sprawą których uzyskać możemy bransoletki z plecionych koralików według konkretnego wzoru. W tym przypadku, będzie nam jednakże potrzebna niewielka umiejętność szydełkowania, jak i właściwego odczytywania szablonów. Jeśli nie uda się nam przygotować tego typu bransoletek samodzielnie, zawsze możemy kupić je w sklepie internetowym Małafabryczka. 

Wiszące kolczyki 

wiszące kolczyki

Aby zrobić kolczyki wiszące, nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczy posiadać bigle ze sprężynkami, wybrany wiszący element, szpilki, oraz ozdobną przekładkę. 

Na szpilkę należy nałożyć ozdobną przekładkę, na to koralik albo inny dekoracyjny element, jak i kolejną przekładkę. Przy pomocy szczypców, musimy wykonać oczko z reszty szpilki, do której możemy później przyczepić bigle. 

 

 

 

 

© 2013-2020 by SN2.EU