sobota, lipiec 20, 2024
sobota, 18 wrzesień 2021 18:19

Jak dopasować łóżko sypialniane do własnych potrzeb?

łóżka z materacem łóżka z materacem pixabay

Podstawowym elementem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Wygodne, zapewniające komfort odpoczynku i spokojny sen, oprócz spełniania właściwych sobie funkcji praktycznych, powinno zachwycać również walorami wizualnymi i być dopasowane do pozostałych mebli znajdujących się w sypialni.

Gdzie znaleźć odpowiedni model oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru łóżka?

 

Rozmiar ma znaczenie

Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki rozmiar łóżka będzie pasował do urządzanego pomieszczenia. W przypadku łóżek jednoosobowych najbardziej popularnymi rozwiązaniami są te o szerokości 90 centymetrów. Do małej sypialni można wybrać 140-centymetrowe propozycje, które nie zajmują wiele miejsca, ale dają możliwość komfortowego wypoczynku dwóm osobom. W większych pomieszczeniach sprawdzają się łóżka 160-, 180-, a nawet 200-centymetrowe.

Stelaż oraz materac - najważniejsze elementy każdego łóżka

Małe sypialnie to miejsca, w których zazwyczaj liczy się wykorzystanie każdego metra kwadratowego w jak najbardziej funkcjonalny sposób. Właśnie dlatego świetnym pomysłem jest zastosowanie łóżka wyposażonego w miejsce do przechowywania - pościeli lub innych artykułów. Dwa najważniejsze elementy każdego łóżka to stelaż oraz materac. Stelaż - ta pozornie nieznacząca "drabinka", na której układamy materac - w rzeczywistości odpowiada za komfort nocnego odpoczynku. Dobrze jest stawiać na listewki wykonane z trwałego i odpornego drewna, które pozwoli jak najlepiej dopasować się do kształtu ciała użytkowników. Istotny jest również materac, który nie powinny być za cienki. Dopasowana do indywidualnych potrzeb powinna być również jego twardość.

Szeroki wybór produktów wysokiej jakości

W sklepie internetowym AKORD znalazły się wyłącznie sprawdzone, dobre jakościowo i zapewniające wygodę użytkowania propozycje, wśród których każdy zajdzie odpowiednie łóżka z materacem do swojej wymarzonej sypialni. Warto inwestować w uniwersalne i ponadczasowe meble, które oprócz walorów wizualnych, zachwycają również komfortem użytkowania i funkcjonalnością. Minimalistyczny design dostępnych w sklepie łóżek łączy się z ich niezwykle przemyślanym wykonaniem. Podnoszony stelaż i pojemnik na pościel gwarantują sporo miejsca do przechowywania kołder, poduszek czy innych tekstyliów. Solidna konstrukcja oraz staranne wykonanie to cechy, które zdecydowanie charakteryzują modele dostępne w sklepie. Oprócz łóżek sypialnianych bogaty asortyment AKORD obejmuje również pojemne szafy, nowoczesne regały, komody, biurka, a nawet fotele obrotowe.