wtorek, 07 wrzesień 2021 15:49

Piękne lalki dla dzieci

lalki dla dzieci lalki dla dzieci pixabay

Współczesne dzieci mają dostęp do znacznie szerszego wyboru zabawek, niż ich rodzice. Niektóre produkty są jednak absolutnie ponadczasowe. Przykładem tego typu zabawek są z pewnością lalki dla dzieci.

Lalki nierzadko towarzyszą pociechom na każdym kroku, od porannego mycia zębów, aż do pójścia spać.

Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo popularne były lalki, posiadające dodatkowe mechanizmy. Dziewczynki chętnie je karmiły lub zmieniały im pieluszki. Obecnie jednak, pedagodzy coraz częściej wspominają o powrocie do bardziej naturalnych, prostych zabawek. Okazuje się, że lalki emitujące bardzo głośne dźwięki mogą negatywnie wpływać na rozwój maluchów. Najmłodsi z każdej strony są atakowani przez intensywne bodźce dźwiękowe i wizualne. Ich układ nerwowy nie jest wystarczająco dojrzały, aby odpowiednio je przetwarzać, dlatego dzieci mogą mieć problemy z zasypianiem i koncentracją. Podczas wyboru zabawek, warto więc mieć to na uwadze. Okazuje się, że dobrym wyborem są tradycyjne lalki dla dzieci, pozbawione dodatkowych funkcji. Maluch, który posiada proste zabawki, korzysta głównie z własnej wyobraźni. Dzięki temu, rozwija kreatywność, co z pewnością przełoży się na jego wyniki w nauce. 

Bezpieczne lalki dla dzieci

Podczas wyboru zabawek, warto oczywiście mieć na uwadze również materiał wykonania. Dzieci posiadają odruch wkładania otaczających je przedmiotów do ust, dlatego ważne, żeby przeznaczone dla nich produkty nie zawierały szkodliwych substancji chemicznych. Warto więc korzystać wyłącznie z zabawek, które posiadają unijne certyfikaty, świadczące o ich bezpieczeństwie. Mnogość artykułów, które oferują producenci, pozwoli na wybór lalki dla każdego dziecka. Wytwórcy kukiełek starannie podchodzą do elementów, które mogą spowodować zadławienie - oczka lalek coraz częściej są wyszywane nicią, a elementy dekoracyjne, jak na przykład wstążeczki, są solidnie przytwierdzane do zabawki.

Lalki dla dzieci od wieków są jednymi z najpopularniejszych produktów dla najmłodszych. Wspomagają rozwój kreatywności i empatii, dlatego każdy rodzic powinien zainteresować się zakupem tego typu zabawki.

© 2013-2020 by SN2.EU