wtorek, 07 wrzesień 2021 15:45

7 sposobów na przytulne wnętrze

modne zdjęcia w ramkach modne zdjęcia w ramkach

Dla amatorów wnętrzarskich organizacja jakiegokolwiek pomieszczenia to prawdziwe wyzwanie. Czy zastosowane dodatki mogą wpływać nie tylko na komfort domowników, ale i na cały odbiór wnętrza? Przekonaj się sam - poznaj nasze sposoby już teraz!

Komfortowe i funkcjonalne wnętrze w zasięgu ręki!

Czy wygodę da się połączyć z funkcjonalnością? Oczywiście, że tak! Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w kawalerce, małym mieszkaniu lub w wynajętym pokoju – optycznie powiększone pomieszczenie zawsze się przyda. Numer 7 to podobno szczęśliwa cyfra, dlatego tyle samo przygotowaliśmy porad dla Ciebie – na szczęście! Skorzystaj z poniższych podpowiedzi:

  • postaw na przedmioty sentymentalne – nic tak nie buduje pozytywnego pomieszczenia, jak rzeczy pełne historii. Pamiątkowe przedmioty lub ostatnimi czasy modne zdjęcia w ramkach umieszczone w gablocie? Brzmi nieźle!
  • kolor ma znaczenie – świadome komponowanie kolorów obowiązkowe jest w przypadku niewielkich pomieszczeń. Wybieraj tylko jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze. Ciemny kolor może budzić negatywne skojarzenia, a tym samym, przytłoczy swoją ciężkością,
  • zadbaj o dodatki – a co z drobnymi rzeczami? Ulubione rośliny, figurki lub ozdoby to doskonała recepta na nudne i niezbyt komfortowe wnętrze!
  • ciepły akcent – energetyczny i niebieski kolor w pracowni? Brzmi kusząco! Jak zapewne wiesz, kolory mają ogromną moc – karmazyn lub odcień truskawki do będzie pasował idealnie do celów wypoczynkowych. A może żółta barwa w kuchni, aby podsycić głód podczas niedzielnego obiadu?
  • zwróć uwagę na wzory – wyraziste i bogate motywy w małym pomieszczeniu? Tak, to możliwe. Jest to nawet wskazane, ponieważ dzięki temu Twoje wnętrze nie będzie przytłaczać swoim rozmiarem.
  • pozytywne skojarzenia – pamiętaj o budowie pozytywnych emocji. Pamiątki ze słonecznych miast? A może prezent od ukochanej? Tego rodzaju rzeczy też warto uhonorować w dobrym miejscu – zadbają o Twój uśmiech każdego dnia!
  • obudź kreatywność – nikt nie lubi nudnych i źle wyposażonych wnętrz. Pełen wigoru i życia dom uzyskasz tylko dzięki swojej wyobraźni. Nie bój się eksperymentować – to właśnie dzięki nieszablonowemu myśleniu Twoje wnętrze zmieni się nie do poznania!

Dodanie odrobiny odpowiedniego akcentu przy kreatywnie rozlokowanych dodatkach to przepis na sukces. Nie zapomnij o kolorach, które podkreślą emocje związane z wybraną przez Ciebie ozdobą! Wielogodzinne spędzanie czasu z gośćmi nigdy nie będzie bardziej przyjemne!

Spraw sobie lokum, na jakie zasługujesz

Urządzenie jakiejkolwiek powierzchni to trudne zadanie, nawet dla osoby z talentem logistycznym. Najważniejsze jest jedno – daj sobie czas. Na początku dobrze zastanów się nad tym, jakie kolory są Twoje ulubione oraz jaką chcesz utrzymać stylistykę pokoju.

Przemyślałeś to sobie? To dobrze! Na starcie możesz zacząć od niewielkich ozdób, takie jak ramki lub wcześniej wspomniane figurki i rośliny – będziesz mógł wtedy łatwiej dopasować większe elementy. Powodzenia!

© 2013-2020 by SN2.EU