niedziela, 01 sierpień 2021 13:29

Jak znaleźć najlepsze mieszkanie dla całej rodziny i to w korzystnej cenie?

biuro nieruchomości w Warszawie biuro nieruchomości w Warszawie pexels

Zakup mieszkanie nie jest łatwy. Choć ogłoszeń jest naprawdę sporo, to jednak wybór tych ciekawych jest trudny.

Warto też zauważyć, że niektóre ogłoszenia zawierają nieco przekłamane informacje, a przy tym nie pokazują stanu faktycznego lokum. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, jak znaleźć najlepsze mieszkanie dla całej rodziny i to w korzystnej cenie?

Problem pierwszy: windowanie ceny

Cóż, nie od dziś wiadomo, że niektórzy sprzedawcy znacząco windują cenę. Często jakość nie jest współmierna z ceną, zatem taka transakcja z punktu widzenia opłacalności nie wydaje się dobrym wyborem. Podobnie rzecz wygląda w przypadku mieszkań. Trzeba zdawać sobie sprawę, że i tutaj osoby chcące sprzedać swoje lokum często zawyżają cenę. W takim wypadku nie ma sensu interesować się taką ofertą. Na pewno jednak trzeba znać cenę rynkową za m2. W ten sposób można sprawdzić, czy cena jest uczciwa. Mieszkania w małym mieście są tańsze niż te w stolicy czy w innych większych metropoliach. Na cenę dodatkowo ma wpływ lokalizacja. Szczególnie jeżeli mieszkanie znajduje się w centrum dużego miasta. W małych miastach czy miasteczkach zróżnicowania cen z powodu lokalizacji nie powinny duże.


Jakie mieszkanie będzie najlepsze dla rodziny? 

W tym przypadku na pewno na uwagę zasługuje metraż. Zasada jest taka, że pokoi powinno być tyle, ilu jest członków rodziny, co oznacza, że każde dziecko powinno mieć swój pokój, rodzice dzielą razem sypialnię i dodatkowo występuje jeszcze jedno pomieszczenie, które jest pokojem dziennym. Salon może w awaryjnych przypadkach pełnić rolę pokoju gościnnego. Do tego łazienka powinna być duża i przestronna. Wiele osób sądzi, że i kuchnia powinna mieć dużą kubaturę, ale tak naprawdę metraż tego pomieszczenia nie jest ważny, gdyż w salonie można wydzielić strefę jadalnianą, a kuchnia może służyć tylko i wyłącznie do przygotowywania posiłków. Mieszkanie dla rodziny powinno mieć też udogodnienia w postaci dobrej lokalizacji, a dokładnie mamy tutaj na myśli bliską lokalizację szkół czy przedszkoli, a także łatwy dojazd do pracy. Przyda się też stosunkowo bliska lokalizacja parku oraz sklepów. Jeżeli zastanawiacie się, czy lepiej kupować mieszkanie do remontu, czy już po remoncie, to jednak zdania są podzielone. W przypadku rodzin z dziećmi trzeba sprawdzić, czy lokum jest do nich dostosowane, czy raczej służy parze, czy singlowi. Dotyczy to np. schodów. W nowoczesnych mieszkaniach odchodzi się od bardzo wysokich balustrad na rzecz cienkich poręczy czy ulta industrialnych słupków. A takie rozwiązanie nie jest zbyt bezpieczne dla małych dzieci. W tego typu sytuacjach konieczny jest remont i modyfikacje, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zatem z takiego punktu widzenia lepszym pomysłem wydaje się zakupienie mieszkania do remontu, gdyż wtedy można dopasować je do potrzeb dzieci.


Na własną rękę czy raczej z biurem nieruchomości – jak kupować mieszkanie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Oczywiście, jeżeli zależy Wam na znalezieniu najlepszych ofert, ale też zaoszczędzeniu czasu na szukanie, to zawsze polecamy zatrudnienie agenta z biura nieruchomości. Warszawa jest miastem, gdzie zakup mieszkania na własną rękę jest trudny, szczególnie, że ofert jest dużo, a jednak nie każda zasługuje na ową uwagę. W małych miastach w sumie sytuacja niewiele się zmienia, zatem i tak polecamy pomoc specjalistów, szczególnie że koszty usług nie są nader wysokie i liczone są dopiero po znalezieniu mieszkania, które Wam odpowiada, choć oczywiście wszystko zależy od biura nieruchomości.

Jak kupować, by nie żałować?

Każda decyzja powinna być przemyślana. Jeżeli cena jest zbyt niska to także może się okazać, że sprzedawca próbuje Was oszukać i lepiej od takich ogłoszeń trzymać się z daleka. Do tego należy sprawdzić, czy mieszkanie nie jest obciążone hipoteką bądź czy jego sytuacja prawna jest w pełni jasna. Wbrew pozorom oszustwa zdarzają się bardzo często. Stąd też pomoc, którą udziela biuro nieruchomości w Warszawie jest niezbędna. W końcu skoro można zaoszczędzić czas i pieniądze, to dlaczego nie spróbować?

Szukając mieszkania dla rodziny nie można kierować się tylko ceną. Decyzja musi być w pełni przemyślana, dzięki temu nie będziecie żałować zakupu. A jeżeli nie ma oferty, która spełni Wasze oczekiwania, to lepiej poczekać.

© 2013-2020 by SN2.EU