niedziela, 01 sierpień 2021 13:35

Wczasy za miesiąc – jak poprawić swoją sylwetkę, a przy tym nie stosować drakońskich diet

Catering dietetyczny Catering dietetyczny pexels

Jeszcze kilka miesięcy temu robiłyśmy wielkie odliczanie do wakacji. Potem było 100 dni do założenia kostiumu kąpielowego, a teraz mamy wakacje w pełni, a nadal wiele z nas raczej na owy kostium jeszcze nie jest przygotowana.

Cóż, można to zaakceptować bądź też coś z tym zrobić. Jeżeli wybieracie się na wczasy za miesiąc, to koniecznie podejmijcie z nami wyzwanie. Gwarantujemy, że obejdzie się bez drakońskich diet. Oto nasze sposoby.

 

Ruch to zdrowie i to o każdej porze  

Na samym początku na pewno należy uświadomić sobie, że czas na zmiany i owe zmiany muszą być stałe. A więc oznacza to, że czas najwyższy wprowadzić zdrowy styl życia, w który oczywiście wpisuje się aktywny styl życia. Należy postawić na ruch. A możliwości ruchu jest wiele. Można codziennie urządzać sobie długie spacery czy marsze, ale też jeździć na rowerze czy rolkach. To wszystko sprawi, że Wasz metabolizm przyspieszy i szybciej stracicie niechciane kilogramy. Pamiętajcie jednak, że nie należy od razu wprowadzać zbyt dużego obciążenia. Jeżeli Wasza kondycja jest słaba, to zacznijcie nawet od pół godzinnego spaceru, by z każdym dniem spacerować dłużej. Aktualnie jest bardzo ciepło, zatem aktywności fizyczne należy odłożyć na godziny poranne i wieczorne. Do tego pamiętajcie o właściwym nawodnieniu się. Wodę czy napój izotoniczny trzeba mieć zawsze przy sobie. Do tego zastanówcie się, czy może jesteście w stanie zamienić samochód na rower i tak dojeżdżać do pracy. Dzięki temu nie tylko poprawicie swoją sylwetkę, ale też stracicie nadprogramowe kilogramy, a przy tym zaoszczędzicie. Ponownie przypominamy, że treningi mają być intensywne, ale nie ponad Wasze siły, bo wtedy zamiast przynieść korzyści mogą przynieść kontuzje, bóle oraz odwodnienie. A tego przecież chcemy uniknąć.

W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli dieta, zmiana nawyków żywieniowych i catering dietetyczny

Cóż, z roku na rok rośnie liczba osób zmagających się z nadwagą czy otyłością i zapewne w kolejnych latach nie będzie lepiej. Czas na zmiany, jednak zmiany nie mogą być chwilowe, lecz czas na zmianę nawyków żywieniowych, czyli na zdrową dietę. A więc powinna być ona oparta na produktach naturalnych i lekkostrawnych. Bądźmy szczerzy, mało komu z nas chce się w takie upały gotować, ale problemem jest też sytuacja, gdy sporo się pracuje i zwyczajnie na gotowanie nie ma się czasu. Na szczęście można zdrowo się odżywiać i przy tym nie spędzać wielu godzin przy "garach". Rozwiązaniem jest zamówienie cateringu dietetycznego. Gwarantujemy, że dania są smaczne, różnorodne i w żadnym przypadku nie musicie obawiać się, że ciągle będziecie chodzić głodne. Catering dietetyczny dostępny jest w wielu opcjach. Znajdą coś dla siebie nawet weganie czy wegetarianie albo semi wegetarianie.

Przekąski są ważna i nie musisz ich sobie odmawiać

Latem lubimy podjadać, ok, wiosną, jesienią i zimą też. Ale lato to sezon lodowy i trzeba przyznać, że trudno tych pyszności sobie odmówić i wcale nie trzeba sobie odmawiać. Jednak, zamiast kupować lody o wątpliwym składzie, lepiej postawić na mrożone owoce i samodzielnie przygotowywać sorbety, tym bardziej że to takie proste. Zasadniczo, jeżeli będziecie zamawiać catering dietetyczny, to raczej nie będziecie głodne, a jeżeli nadal będziecie mieć ochotę na przekąskę, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pochrupać marchewkę czy też seler naciowy. Do tego jeszcze pamiętajcie o nawadnianiu, a więc kolorowe napoje zamieniamy na wodę i już efekt będzie odczuwalny, nawet po krótkim czasie.

Pamiętajcie, że rozmiar nie ma znaczenia

A na samym końcu musimy jeszcze wspomnieć o tym, że rozmiar nie ma znaczenie i każda z nas jest piękna i to niezależnie czy nosi rozmiar XS, czy XXL. Każda też ma inną budowę, dlatego też nie każda ma talię osy czy szerokie biodra niczym JLO, co nie oznacza, że nie jest się pięknym czy atrakcyjnym. Warto wprowadzić owe zmiany dla siebie i swojego zdrowia. Przypominamy także, aby nie zapominać o zdrowiu psychicznym, a więc jeżeli macie ciągle obniżony nastrój, to nie bójcie się szukać pomocy.

© 2013-2020 by SN2.EU