niedziela, 01 sierpień 2021 12:54

Tatuaż na serdecznym palcu jako alternatywa dla obrączki – czy warto się na taką ozdobę ciała zdecydować?

studio tatuażu słupsk studio tatuażu słupsk pexels

Moda na tatuaże trwa w najlepsze, ale trzeba też zauważyć, że są one czymś więcej niż tylko i wyłącznie ozdobą ciała. Wszak mogą mieć także wartość sentymentalną.

Coraz więcej osób decyduje się na "dziarę" która coś znaczy, a nie jest tylko dekorację wykonaną tuszem. Ciekawym wyborem wydaje się być tatuaż na serdecznym palcu, który może stanowić alternatywę dla obrączki. Czy warto się na niego zdecydować?

Tatuaż na serdecznym placu – nie tylko świetna ozdoba ciała, ale coś więcej

Z roku na rok zwiększa się ilość rozwodów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Słowa "na zawsze" nie znaczą już tego, co kiedyś, wszak ludzie dają sobie alternatywę, że jak nie wyjdzie, to przecież łatwo się rozwieść, zatem decyzje o ślubie są często nieprzemyślane. Ale są też osoby, dla których ślub znaczy wiele i dla nich taki tatuaż jest wyrazem miłości i oddania. Zwykły pierścionek można ściągnąć, a tatuaż jednak zostaje na całe życie, no, chyba że zdecydujecie się na jego usunięcie, ale jak wiadomo jest to kosztowne. Niemniej tatuaże na serdecznym palcu mogą być świetnym dowodem miłości, oddania, ale też przywiązania. Można wykonać sobie podobne tatuaże bądź też każdy z Was może wymyślić wzór i na nim umieścić inicjał imienia ukochanej osoby. Możliwości jest więc dużo. Oczywiście przypominamy, że takie tatuaże wcale nie są łatwe do wykonania. Wymagają wiele precyzji i dużych umiejętności. Dlatego kluczowe znaczenie ma też znalezienie dobrego studio tatuażu. Słupsk jest miastem, gdzie swoją siedzibę ma SKY Tattoo. Wejdźcie na stronę, by zobaczyć co Ci artyści potrafią wykonać!

Tatuaż obrączka – względy praktyczne 

Tatuaż typu obrączka niewątpliwie świetnie się prezentuje i może mieć dużą wartość sentymentalną. Ale też jego zaletą jest praktyczność. Wystarczy tylko wspomnieć, że wiele osób zwyczajnie nie lubi nosić obrączki ze złota, bo jest dla nich niewygodna. Ale też przepisy BHP w niektórych zakładach pracy zabraniają noszenie obrączek czy innej biżuterii dla bezpieczeństwa. Chyba każdy słyszał o wypadku w kopalni, gdzie pracownik zahaczył ręką o taśmy, i gdy próbował wyciągnąć dłoń, rękawica wkręciła się w pracującą taśmę. Zakończyło się to tym, że obrączka pod wpływem pracy taśmy i próby ratowania ręki niemal odcięła palec. Zatem takich sytuacji niewątpliwie trzeba unikać. Choć każdemu z nas wydaje się, że uważa, to tak naprawdę wystarczy tylko chwila nieuwagi. Innym praktycznym względem jest też to, że złoto może brudzić palce. Oczywiście to nadal nie wszystko, bo dla wielu osób obrączka ma dużą wartość, a niestety łatwo ją zgubić, choćby podczas mycia rąk mydłem może się zsunąć. Może też z powodu spuchnięcia dłoni zablokować się na palcu, a wtedy konieczne jest przecinanie chirurgiczne. Zatem powody praktyczne wyboru tatuażu obrączki są tutaj ważne.

Gdy nie wierzysz w małżeństwo

Są osoby, które nie wierzą w małżeństwo, a wręcz uważają, że papierek nie jest im do niczego potrzebny, co wcale nie wyklucza wiary w wieczną miłość. Ale są też pary, które z powodu orientacji nie mogą w naszym kraju zawrzeć związku partnerskiego, choć są pewne, że z tą drugą osobą chcą spędzić całe życie. Dla jednych i drugich tatuaże na serdecznym palcu mogą być świetnym wyborem i sposobem na pokazanie swojej miłości oraz oddania. Tatuaże mogą przedstawiać obrączki czy pierścionki zaręczynowe. Możliwości jest wiele. Zresztą możecie nawet zdecydować się na tatuaż z literką.

A może po prostu ozdoba ciała?

Każdy ma prawo być kim chce i robić co chce, byle tylko nie krzywdził innych. Zatem samodzielne podejmowanie decyzji i decydowanie co jest dla nas dobre należy właśnie do nas. A to oznacza, że nie trzeba ulegać konwenansom, a wręcz można się im opierać. A to można robić także poprzez tatuaż na serdecznym palcu, bo przecież może być on po prostu świetną dekoracją i niczym więcej. Ale może też wyrażać miłość do samych siebie. W końcu to Wasze ciało i każdy ma prawo o nim decydować.
Wniosek jest jeden i brzmi: tatuaże na serdecznym placu są świetnym wyborem dla każdego, komu się podobają. Możecie, ale wcale nie musicie, mieć powody, aby się na nie zdecydować. Wszystko zależy od Was.

© 2013-2020 by SN2.EU