poniedziałek, 14 czerwiec 2021 11:47

Poduszka na meble ogrodowe – nie tylko dekoracyjny detal

bazkar bazkar pixabay

Kupując meble ogrodowe zwracamy uwagę na ich rozmiary, kształty, kolory i funkcjonalność. W drugiej kolejności przyglądamy się poduszkom ogrodowym, a to błąd. Tekstylia przeznaczone do użytkowania wraz z meblami ogrodowymi, stanowią nie tylko ozdobę zielonej przestrzeni.

 

Jak dobierać poduszki ogrodowe? Kupić uniwersalne czy wraz z kompletem mebli? Doradzamy!

By żyło się wygodniej

Liczymy na wygodę mebli ogrodowych, które wybieramy. Nie da się jednak ukryć, że twarda ława drewniana, ażurowy wzór metalowego siedziska, czy też technorattanowa plecionka, same w sobie nie należą do najwygodniejszych podczas siedzenia i leżenia. Gdy wstajemy, na skórze pozostają odbite wzory, a wbijające się w ciało materiały niweczą plany wymarzonego relaksu.

Na pomoc przychodzą dopasowane i miękkie poduszki na meble ogrodowe, które można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/. Dzięki nim zarówno siedzenie na ławie bądź fotelu, jak i leżenie na rozkładanym leżaku staje się znacznie przyjemniejsze. Jest miękko i wygodnie niczym w łóżku umieszczonym w sypialni.

Te same poduszki mogą posłużyć jako dodatkowe siedziska, chociażby na trawie lub na kocu, by zapewnić kolejnym gościom izolację od chłodnej ziemi oraz brak dyskomfortu związanego z siedzeniem bezpośrednio na twardej ziemi.

Dekoracja i podkreślenie walorów zielonej przestrzeni

Tekstylia ogrodowe w cudowny sposób dekorują architekturę zielonej przestrzeni. Jaskrawe poduszki dodają uroku meblom w klasycznych kształtach. Te o subtelnych i stonowanych kolorach stanowią zaś dopełnienie eleganckich, a nawet luksusowych zestawów wypoczynkowych.

W jaki sposób je dobierać pod względem wizualnym? Liczy się spójny charakter mebli ogrodowych oraz zastosowanych dodatków. Warto zatem stawiać na wzory i desenie, które ze sobą współgrają. Kontrasty nie są zakazane, ale bez popadania ze skrajności w skrajność. Choć dzisiejsza moda i trendy w aranżowaniu ogrodów pozwalają na bardzo dużo, przesadna różnorodność może przynieść efekt kiczu zamiast wrażenia przemyślanej kompozycji.

Technorattanowe meble są ozdobą samą w sobie, dlatego nie potrzebują tekstyliów ogrodowych w tęczowych barwach. Drewno zaś to surowiec naturalny, oferujący ciekawy rysunek i unikalne usłojenie, stąd ukrywanie tego pod zbyt wzorzystym materiałem nie jest konieczne. Klasyczne i tanie meble plastikowe, które niczym się nie zaskakują, można za to wyróżnić wyrazistym wzorem lub nietypowym zestawieniem kolorystycznym. O tym, jak poradzić sobie z doborem kolorów do zielonej przestrzeni można przeczytać na stronie projektydompasja.com.pl.

Udane zakupy

Poduszki ogrodowe najlepiej kupować wraz z zestawem wybranych mebli. Dzięki temu można mieć pewność, że będą idealne pod względem rozmiarów, sposobu mocowania oraz estetyki. Do wyboru są również te uniwersalne, które dobiera się do już posiadanych mebli ogrodowych. W takiej sytuacji należy dobrać kształt do siedziska, pamiętając o tym, że zbyt mała poduszka nie zapewni właściwego komfortu, a zbyt duża będzie łatwo się zsuwała.

Mocowanie poduszki także ma znaczenie. Zapinanie na sprzączki wraz z regulacją daje największe możliwości precyzyjnego dopasowania. Przeważnie jednak zwykłe poduszki na siedziska nie wymagają dodatkowego mocowania, ewentualnie można wybrać te, które posiadają zawiązywanie na sznurki. Aby tekstylia ogrodowe przetrwały długi czas, powinny nadawać się w całości do prania lub posiadać zdejmowany pokrowiec.

Z powyższymi wskazówkami uda się znaleźć idealne poduszki ogrodowe, które zagwarantują komfort i oczekiwane walory wizualne.

© 2013-2020 by SN2.EU