poniedziałek, 14 czerwiec 2021 11:25

Żarówki Wi-Fi – udekoruj wnętrze i zaoszczędź!

azzardo azzardo

Świecą o wyznaczonej porze, dostosowują barwę i natężenie światła do aktualnej sytuacji, a to wciąż nie wszystkie ich możliwości.

Żarówki Wi-Fi, nazywane również smart bądź inteligentnymi, kiedyś brzmiałby kosmicznie, a dziś wkraczają do naszych domów. Sprawiają, że jesteśmy w stanie efektywnie zarządzać oświetleniem, ale i oszczędzać na rachunkach za prąd.

Jak działają, jakie niosą ze sobą zalety i co sprawia, że pozwalają na oszczędności? Przyglądamy się ofercie żarówek Wi-Fi.

Dwie technologie w jednej żarówce

Klasyczne żarówki, które dziś są dostępne na rynku, spełniają wiele z naszych oczekiwań. Są energooszczędne, trwałe, mało nagrzewające się i bezpieczne dla środowiska. Czy zatem warto inwestować, we wciąż stosunkowo drogie żarówki Wi-Fi? Okazuje się, że tak, bo dzięki nim można efektywnie zarządzać oświetleniem.

Inteligentne żarówki mają w sobie zalety dwóch technologii – LED oraz możliwości łączenia się za pomocą sieci Wi-Fi, a następnie sterowania z poziomu wybranego urządzenia mobilnego. Tak działające żarówki znajdują się w ofercie sklepu https://azzardo.com.pl/. LED-owe oświetlenie jest nam już doskonale znane. To sposób na niemałe oszczędności, okazja do precyzyjnego dobrania barwy światła do funkcjonalności danego pomieszczenia bądź wyznaczonej w domu strefy. Do tego szansa na podkreślenie atutów wystroju, korzystając z rozmaitych kolorów oferowanych przez RGB LED.

Wi-Fi zaś oznacza możliwość zarządzania oświetleniem, ale bez podchodzenia do włączników. Wystarczy smartfon lub tablet wraz z dedykowaną aplikacją, by decydować o natężeniu światła, jego barwie, a nawet o budowaniu scen świetlnych. Na co jeszcze pozwalają żarówki Wi-Fi?

Możliwości – standardowe i nietypowe

Podstawowa funkcja oświetlenia WI-Fi to możliwość dopasowania natężenia światła do aktualnych potrzeb. Oglądając wieczorem film przydaje się bowiem subtelna poświata, która odpowiada za pożądaną atmosferę we wnętrzu. Podczas pracy jednak niezbędny jest już jasny strumień równo rozpraszanego światła, aby skupić się na wykonywanych zadaniach.

Kolejna możliwość to zmiana barwy światła, czyli okazja do budowania i zapisywania scen świetlnych. Potem wystarczy wybrać konkretną opcję w aplikacji, aby uzyskać oświetlenie dopasowane do spotkania z rodziną, samotnie spędzanego wieczoru bądź romantycznej kolacji przy świecach.

Wśród nietypowych funkcji znajduje się sterowanie muzyką i aromatyzerem. To już zdecydowanie nie niezbędne, lecz dodatkowe możliwości. Bardziej ciekawostki, ale w jeszcze większym stopniu wpływające na atmosferę panującą w danym wnętrzu, jak i komfort korzystania z niego. A o tym, w jaki jeszcze sposób można zadbać o aranżację i atmosferę w domu, przeczytamy na stronie artystycznewnetrza.pl.

Oszczędności

Precyzyjne ustawianie natężenia strumienia świetlnego oznacza najczęściej mniejszy pobór prądu. To pierwszy krok w stronę oszczędności. Z żarówkami Wi-Fi można nawet zaplanować, o jakich godzinach konkretne lampy mają się włączać i wyłączać. To samo oświetlenie da się ustawić w taki sposób, aby automatycznie się włączało, gdy nadejdzie wieczór, a wyłączało, gdy będzie już dość jasno. Zapominając o wyłączeniu niektórych lamp nie trzeba się martwić o zbędny pobór prądu.

Oświetlenie wpływa na atmosferę we wnętrzu, odbiór wystroju, prezencję aranżacji, skuteczne zamaskowanie defektów architektonicznych i podkreślenie najciekawszych elementów. Jest ono niezbędne do pracy, ale i wypoczynku. Za pomocą żarówek Wi-Fi można wygodnie, oszczędnie i skutecznie zarządzać oświetleniem domowym.

© 2013-2020 by SN2.EU