czwartek, 18 marzec 2021 17:25

Pokój dla dziewczynki - aranżacje i inspiracje

Pokój dla dziewczynki Pokój dla dziewczynki

Pokój dziecka, a zwłaszcza dziewczynki to miejsce, które musi przyciągać swoim przyjemnym i przytulnym wnętrzem. Warto postawić na najnowsze trendy dekoratorskie. Jeżeli szukasz inspiracji i pomysłów, jak zapełnić wolną przestrzeń i nie jesteś pewna, co dokładnie powinno znaleźć się w dobrze urządzonym pokoju, dobrze trafiłaś!

Meble, których nie powinno zabraknąć w pokoju dziecka

Podstawowym meblem, który zdecydowanie powinien znaleźć się w pokoju dziecka, jest łóżko. Odpowiednio dobrane pod kątem rozmiaru, czyli jego długości i szerokości będzie gwarancją pełnego wypoczynku. Warto mieć na uwadze, że dekoracje i pościel są równie ważnym czynnikiem, decydującym o tym, czy dziecko będzie chciało w nim spać i przebywać. Urządzanie pokoju dla dziewczynki warto zatem rozpocząć właśnie od tego elementu, zwracając szczególną uwagę na indywidualne upodobania. Modnymi wzorami są aktualnie nawiązania do wróżek, postacie z popularnych bajek oraz jednorożce, które warto umieścić w sypialni dziewczynki również w formie poduszek.

Powinieneś rozważyć również obecność różnego rodzaju szafek, regałów oraz biurko, przy którym dziewczynka będzie mogła swobodnie się uczyć, wykonywać zadania domowe lub po prostu spędzać czas na rysowaniu i kolorowaniu ulubionych obrazków. Na stoliku warto postawić lampkę, a nad nim zawiesić przydatną tablicę korkową na ewentualne notatki i zdjęcia. Jeśli chodzi o pokój dla dziewczynki aranżacje zgodne z najnowszymi trendami to niemal konieczność. Aby dziecko mogło zatem wygodnie usiąść, warto zainwestować w dobrej jakości siedzisko, np. atrakcyjne krzesełko z oparciem w kształcie króliczych uszu. Ten model jest szczególnie polecany uczennicom, które cenią sobie połączenie doskonałej jakości oraz fantazyjnego designu. Jeśli zatem chcesz, aby aranżowany przez Ciebie pokój dla dziewczynki był nie tylko schludny, ale przede wszystkim wpisywał się w najnowsze trendy, weź pod uwagę właśnie ten wariant krzesła.

Funkcjonalne dodatki gwarancją doskonałej zabawy

Jeśli chodzi o pokój dla dziewczynki, inspiracje możesz czerpać nie tylko z katalogów wydawanych przez konkretne sklepy i marki, ale także z internetu. W sieci jest mnóstwo rozmaitych zdjęć oraz poradników, jak wyposażyć przestrzeń dziecka. Wśród nich możesz znaleźć bardzo modne namioty w formie tipi, które doskonale wypełniają pustą przestrzeń i sprawiają, że pokój staje się bardziej przytulny i funkcjonalny. Dziecko może korzystać z takiego namiotu w trakcie codziennej zabawy, wieczornego czytania książek czy nawet w nim spać po uprzednim przygotowaniu odpowiedniego podłoża. Certyfikowane tipi w stylu boho uszyte jest z doskonałej jakości tkanin, w tym również bawełny, która nie tylko świetnie układa się na stelażu, nie ulega odkształceniom, ale przede wszystkim jest materiałem oddychającym. Dzięki temu nawet w trakcie długiej zabawy dziecko nie będzie narażone na brak dostępu do świeżego powietrza lub na przegrzanie podczas cieplejszych dni wiosny albo lata. Organizując wystrój pokój dla dziewczynki, nie musisz trzymać się ściśle określonych zasad, ograniczeniem jest jedynie Twoja wyobraźnia.

Sprawdź namioty w formie tipi TUTAJ.

Urządzanie pokoju dla dziewczynki - co wybrać?

Jeśli chodzi o aranżacje, pokój dla dziewczynki jest doskonałym miejscem, w którym możesz umieścić zarówno rozmaite dekoracje ścienne, jak i dodatki do postawienia lub położenia na podłodze. Wybierz ciekawe plakaty przedstawiające ulubione postaci z bajek, obrazki w kolorowych ramkach czy lampki z fantazyjnymi kloszami. Wygody dodadzą dywaniki i maty, zaprojektowane z myślą o najaktywniejszych dzieciach. Umożliwią one komfortową zabawę na podłodze. Innym pomysłem są designerskie pufy z miękkiego materiału, dostosowujące się do indywidualnych potrzeb maluchów. Dekorując wnętrze, pamiętaj jednak, by nie wypełnić go po brzegi zbytnią ilością dodatków. Prawdziwie piękny pokój dla dziewczynki to taki, w którym przede wszystkim pozostało trochę miejsca na niepohamowane szaleństwo w czasie zabawy.

Sprawdź meble do pokoju dziecięcego tutaj: https://ohbabe.pl/Meble-dzieciece-c150

© 2013-2020 by SN2.EU