poniedziałek, 22 luty 2021 15:11

Zabawki na wiosnę dla dzieci? Jakie wybrać?

zjeżdżalnie ogrodowe zjeżdżalnie ogrodowe

Na dworze robi się coraz cieplej a to znak, że wiosna tuż tuż. Dlatego też warto spędzać z dziećmi więcej czasu na świeżym powietrzu. Poniżej podpowiadamy jakie zabawki sprawdzą się najlepiej w okresie wiosennym.

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Wystarczy wyjrzeć za okno i sprawdzić ilość stopni na termometrze. Ładna pogoda sprzyja zatem zabawom na świeżym powietrzu. Postaramy się podpowiedzieć jakie zabawki najlepiej sprawdzą się na wiosnę i czym zachęcić dzieci do wyjścia na dwór.

Puszczanie baniek mydlanych

Bański mydlane to nasza pierwsza propozycja aby zachęcić dziecko do zabawy na dworze. Oprócz klasycznych małych baniek można puszczać specjalne, olbrzymie bańki, które sprawiają dziecku jeszcze więcej radości. Konieczne jest tylko zakupienie specjalnych kijków do baniek mydlanych. Możliwość wydmuchiwania kolorowych baniek i ich łapania to gwarancja dobrej zabawy na wiele godzin.

Namiot w ogrodzie

Kolejna propozycja wiosennej zabawki to ogrodowy namiot. Obecnie najbardziej modne są namioty tipi, które znakomicie sprawdzają się podczas zabawy w berka czy też chowanego. Namioty mają kompaktowe rozmiary, łatwo je złożyć więc ich dodatkowym atutem jest fakt, że będzie je można zabrać na przykład w wakacyjną podróż.

Tworzenie w piaskownicy

Dzieci są bardzo kreatywne i często potrzebują móc wyrazić swoją chęć tworzenia. Znakomicie w tym celu sprawdzi się piaskownica do ogrodu. Podczas ciepłych, wiosennych dni dziecko będzie mogło tworzyć z piasku różnego rodzaju konstrukcje i dać upust swojej wyobraźni. Co istotne piaskownica nie wymaga zbyt dużej ilości miejsca więc sprawdzi się nawet w małym, przydomowym ogródku.

Zabawa w naśladowanie dorosłych

Maluchy uwielbiają naśladować swoich rodziców oraz towarzyszyć im w różnego rodzaju zajęciach. Oczywiście nie wszystkie czynności dzieci mogą wykonywać ponieważ mogą okazać się dla nich niebezpieczne. Jeżeli jednak Twoje dziecko uwielbia naśladować to co robisz to warto dać mu taką okazję. Wiosna to zawsze czas porządków w ogrodzie więc możesz pozwolić dziecku naśladować Twoje działania. Znakomicie sprawdzi się tutaj zabawkowa kosiarka do trawy. Wygląd realistycznie, wydaje dźwięki jak prawdziwa - jednym słowem pozwala na bardzo dużą immersję podczas zabawy.

Zjeżdżalnie do ogrodu - postaw na zabawy ruchowe

Inna warta rozważenia propozycja zabawki, która sprawdzi się wiosną to zjeżdżalnia. Dzieci, które kochają aktywne spędzanie czasu będą zachwycone możliwością ślizgania się. Nowoczesne zabawki tego typu jak na przykład zjeżdżalnie ogrodowe w sklepie eBajlandia.pl są lekkie i wykonany z wytrzymałych materiałów. Sprawia to, że bez większego problemu można je przenosić z miejsca na miejsce oraz będą w stanie wytrzymać kilkanaście sezonów. Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom rodzice będą mieli pewność, że dziecko jest bezpieczne w trakcie zabawy. Dodatkowo wybierając model z natryskiem wodnym, zyskujemy zabawkę która sprawdzi się również w trakcie upalnych, letnich dni.

Trampolina - wiosenna zabawa dla małych akrobatów

Nasza ostatnia propozycja to trampoliny dla dzieci. Są one skierowane do nieco starszych maluchów ale pozwalają dziecku na ogromną frajdę oraz rozwinięcie mobilności ruchowej i koordynacji. Warto jednak mieć na uwadze, że zabawa na trampolinie powinna zawsze odbywać się pod okiem rodziców.

© 2013-2020 by SN2.EU