poniedziałek, 26 październik 2020 10:34

Jak wzmocnić wypadające włosy?

Priorin Priorin

Włosy mogą wypadać z różnych przyczyn. Naturalnym zjawiskiem jest to, gdy wypada ich około 100 dziennie.

 

Jednak u wielu kobiet w różnych okresach życia zdarzają się momenty, gdy tych włosów wypada więcej. Jakie mogą być tego przyczyny? W jaki sposób można wzmocnić wypadające włosy i zapobiec ich wypadaniu?

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Jak to zostało wyżej wspomniane, przyczyn wypadania włosów może być wiele. Od tak błahych jak niewłaściwa pielęgnacja, po bardzo poważne, związane ze zdrowiem danej osoby. Jako częste przyczyny wypadania włosów wskazuje się m.in. nieodpowiednią dietę (brak w organizmie odpowiednich substancji odżywczych), zmiany hormonalne (np. związane z ciążą czy menopauzą), a także dziedziczne wypadanie włosów. To zjawisko towarzyszy także wielu chorobom oraz przyjmowaniu niektórych leków np. związanych z leczeniem chorób nowotworowych. Jeżeli natomiast chodzi o choroby, to wypadanie może być związane np. ze schorzeniami skóry głowy, zatruciami metalami ciężkimi czy nawet chorobami psychicznymi.

W jaki sposób można wzmocnić wypadające włosy?

Również sposobów na wypadające włosy jest wiele. Część osób z problemem wypadania włosów korzysta z preparatów kosmetycznych takich jak szampony i wcierki. Niektórzy stosują także napary ziołowe i wcierają je w skórę głowy. Warto tutaj jednak pomyśleć o tym, aby wzmocnić włosy od środka – dostarczyć im wszelkich potrzebnych składników mineralnych i witamin, takich jak witamina B5 czy krzem. Najlepiej zatem przyjrzeć się swojej diecie. Jeżeli nie dostarcza się w niej wszystkich cennych dla zdrowia włosów składników, wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty wzmacniające włosy, takie jak np. Priorin. Jest to produkt dostępny w kapsułkach. Zawiera on wspomniane wyżej składniki, a także cystynę, ekstrakt z prosa oraz olej z kiełków pszenicy. Preparat może być stosowany zarówno przy dziedzicznym wypadaniu włosów, jak i w sytuacji, gdy wypadają one w związku ze zmianami hormonalnymi.

Wyświetlony 61 razy
© 2013-2020 by SN2.EU