środa, 23 wrzesień 2020 17:49

Jak wybrać damską kurtkę na jesień?

Kurtka damska Kurtka damska

Jesień to pora roku, która kojarzy się nam z dwiema skrajnościami: albo z pięknymi, złotymi liśćmi i malowniczymi widokami, albo ze słotą i chłodem. Niezależnie od tego, która z nich częściej pojawia się w naszych myślach, za oknem jest to, na co wpływu nie mamy, a do czego dostosować musimy swoje stroje. Dlatego już przed sezonem warto zatroszczyć się o zakup odpowiedniej kurtki. Co powinno posiadać typowo.

 

Kurtka sięgająca bioder

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na długość. Jesienne dni zazwyczaj nie są jeszcze tak zimne, jak te, z którymi mamy do czynienia w grudniu czy styczniu. Dlatego zazwyczaj nie musimy zakładać na siebie bardzo długich i obszernych kurtek, a w pełni wystarczają lżejsze okrycia.

Dlatego doskonałym wyborem może okazać się krótka kurtka, która nie przekracza linii bioder. Będzie nie tylko prezentowała się modnie i zachwycająco, ale przede wszystkim pozwoli na zachowanie pełnej swobody ruchu. Jest to szczególnie istotne dla kobiet aktywnych, które niezależnie od pogody nie chcą rezygnować ze spacerów czy jazdy na rowerze. W takiej kurteczce będzie to po prostu wygodniejsze.

Lekkie pikowanie

Od kilku sezonów jesienna moda to przede wszystkim ubrania ozdobnie pikowane i lekkie. Ich krój może być dzięki temu dobrze dopasowany do sylwetki, co szczególnie cenią sobie szczupłe kobiety, lubiące prezentować swoje kształty niezależnie od pory roku. Kurtka wcale nie musi ich ukrywać, wręcz przeciwnie - może stać się doskonałym sposobem na ich podkreślenie. Wystarczy sięgnąć po atrakcyjny model, na przykład zapinany na ozdobną klamerkę i w wyrazistym, czerwonym kolorze, jak jedna z kurtek dostępnych na stronie https://perso.pl/.

Lekkie pikowanie ma także inną zaletę - pozwala na utrzymanie ocieplającego wyplenienia w odpowiednim miejscu, dzięki czemu kurtka zawsze prezentuje się tak samo idealnie jak w dniu zakupu. Przekłada się to na jej świetne właściwości ogrzewające.

Chroniąca przed wiatrem i chłodem

Z poprzednim punktem nierozerwalnie wiąże się obecny, czyli spełnianie podstawowej funkcji: kurtka ma przecież chronić przed jesienną aurą, zwłaszcza przed tą, która nie przypomina przysłowiowej złotej polskiej jesieni.

Aby okrycie spełniło to wymaganie, powinno posiadać nie tylko wspomniane wypełnienie, ale także zostać stworzone z materiału, który potrafi oprzeć się zimnym podmuchom. Idealnym rozwiązaniem jest więc wybranie takiej, która została wykonana z nylonu lub poliamidu, świetnie przeciwstawiających się nawet największej wichurze.

Kobiety, które zazwyczaj marzną, powinny przy tym zwrócić uwagę na wysoki kołnierzyk i kaptur. Ich posiadanie może zagwarantować, że nie zostaną przemianę na wysokości szyi czy głowy, co na pewno uchronię przed dyskomfortem, a także chorobami.

Odpowiedni styl

Wybierając jedną z jesiennych kurtek, nie należy także zapominać o jej ogólnym charakterze, który powinien współgrać z ogólnym stylem i sposobem życia. Jeśli te wszystkie warunki zostaną spełnione, na pewno kurtka stanie się ulubionym elementem codziennego stroju.

Wyświetlony 50 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU