środa, 23 wrzesień 2020 15:52

Odbiór dziecka ze szkoły taksówką

Taksówki firmy Glob-Trans w Mielcu Taksówki firmy Glob-Trans w Mielcu

Czasami rodzice pracują od rana do wieczora. Obawiają się puścić dziecko do szkoły samodzielnie, dlatego wynajmują taksówkę jako pewny i w pełni bezpieczny środek transportu. Jedni od czasu do czasu, inni codziennie. Maluch nie może samodzielnie iść pieszo, a taksówkarz zapewni opiekę, dowiezie do domu, da poczucie bezpieczeństwa.

Czy to dobry pomysł? Tak, ale pod warunkiem, że wybierze się dobrą, solidną, ale nie przypadkową firmę. Nie można wynajmować przewoźników, którzy są nieznani, nie wiadomo, czy są to osoby niekarane i godne zaufania.

 

Wybieraj ostrożnie

Najpierw obejrzyj ofertę rynkową i dopiero wtedy z niej korzystaj - porozmawiaj, podpisz umowę i sprawdź czy taki transport sprawdza się tak, jak tego oczekujesz. Nie wybieraj w sposób lekkomyślny. Nie powierzaj malucha firmie nowej, która jeszcze nie zdążyła się sprawdzić. Wybór rzetelnej firmy ma znaczenie. Niektóre firmy sprawdzają się w transporcie dzieci. Jeśli firma jest obecna na rynku 20, 25 czy więcej lat, to można jej zaufać. Niektóre firmy taksówkarskie specjalizują się w odbiorze dzieci ze szkoły, tak jak Glob-Trans Taxi Mielec - korzystając z usług takiej firmy możemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie w dobrych rękach. Taksówkarz powinien zawieźć lub przywieźć dziecko o umówionej porze, czasami może też na nie zaczekać lub odprowadzić je pod same drzwi. Ostrożność przede wszystkim, a obecnie żyjemy w dość niebezpiecznych czasach. Dziecko musi być dowiezione i otoczone odpowiednią opieką.

W jaki sposób przygotować malucha do podróży taksówką?

Pierwsza samodzielna podróż dziecka jest wydarzeniem. Może być dość stresująca i męcząca. Zanim dziecko pojedzie taksówką to rodzic musi z nim porozmawiać i wyjaśnić dziecku jak ma się zachować - nie może śmiecić, hałasować czy źle się zachowywać. Jeśli dziecko obawia się obcych osób, to można poprosić firmę, aby jedna tylko osoba zajmowała się dzieckiem i je woziła we wskazane miejsce. Przepisy mówią, że dziecko do 7. roku życia nie może podróżować autobusem czy pociągiem bez opieki. Niektórzy twierdzą, że dotyczy to dzieci do 12 roku życia. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ młoda osoba powinna być otoczona opieką, aby nie postąpiła nieodpowiednio lub padła ofiarą osoby mającej niedobre intencje. Bezpieczna droga dziecka z domu do szkoły i z powrotem jest priorytetem każdego rodzica. Jeśli rodzic zarabia dobrze to może wynająć taki transport nawet na cały rok szkolny, jest to dobre rozwiązanie dla każdego.

Czy przewóz dziecka taksówką jest drogi?

Nie są to drogie usługi - jeden kilometr kosztuje ok. 2-3 złote, czasami 3,5 złotego. Jeśli kursy są regularne to rodzic może uzyskać rabat na taką usługę lub dostać rodzaj abonamentu na miesiąc, dwa, kwartał czy nawet pół roku. Taksówka jest o wiele lepsza niż wysłanie dziecka pieszo, rowerem czy autobusem. Lepiej powierzyć dziecko solidnej firmie taksówkarskiej, niż narażać je na ryzyko samodzielnego przemieszczania się, szczególnie jeśli szkoła jest oddalona znacząco od miejsca zamieszkania.

Wyświetlony 47 razy
© 2013-2020 by SN2.EU