wtorek, 22 wrzesień 2020 09:14

Siedem atrakcji w Koszalinie. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Catering dietetyczny Catering dietetyczny

Koszalin to miasto położone zaledwie 10 km od Morza Bałtyckiego. Już sam fakt, że jest tak blisko morza, dodaje mu atrakcyjności. Jednak warto dowiedzieć się o nim więcej, bo skrywa w sobie wiele sekretów, które tylko czekają na odkrycie.

 

Koszalin - zielone miasto

Zacznijmy od tego, że Koszalin jest najbardziej zielonym miastem w Polsce. Lasy oraz parki zajmują aż 40 proc. jego powierzchni. Dlatego wybierając się do Koszalina, zarezerwujmy trochę czasu na zobaczenie tych bliskich naturze miejsc. Przede wszystkim warto jest przejść się po Parku Miejskim. Ma on ciekawą historię powstania, stworzony jest na cmentarzu, w którym przestano chować ludzi w 1926 r. – to zdecydowanie pobudza wyobraźnię. Obecnie jest w nim pełno zieleni, miasto bardzo o niego dba.

Park Książąt Pomorskich „A”

Park Książąt Pomorskim to duży, zielony teren, o powierzchni ok. 10 ha. Jego początki sięgają XVII wieku. Jest miejscem, które szczególnie zaciekawi osoby interesujące się przyrodą - na jego obszarze jest ponad 120 gatunków i odmian drzew oraz krzewów. W dodatku można w nim zobaczyć klon jawor, określany „drzewem czarownic”, który został tam zasadzony 300 lat temu. Niestety, po wichurze w 2011 r. został tylko jego pień, ale zaczął wypuszczać nowe pędy. W parku znajdują się także piękne fontanny.

Wieża widokowa

Osoby, które chciałyby zobaczyć panoramę Koszalina, powinny wybrać się na zabytkową wieżę widokową, znajdującą się na najwyższym wzniesieniu Góry Chełmskiej. Szczególnie warta odwiedzenia jest w pogodne dni, bo można wtedy dostrzec wybrzeże Bałtyku. Na samej Górze Chełmskiej jest wiele szlaków turystycznych.

Atrakcje wodne w okolicy Koszalina

Morze Bałtyckie nie jest jedynym miejscem w okolicach Koszalina, w którym można szukać ochłodzenia w upalne dni. Kilka lat temu powstał tu sztuczny zbiornik wodny, zalew Wodna Dolina, w którym można się kąpać, wypożyczać rowery oraz spędzać przyjemnie czas. Do wyboru mamy również jezioro Jamno, miejsce odpowiednie także dla wędkarzy.

Największy amfiteatr w Polsce

Koszalin słynie z kulturalnych atrakcji. W 1973 r. powstał tu największy kryty amfiteatr w Polsce, nosi imię Ignacego Jana Paderewskiego. Amfiteatr może pomieścić nawet 4500 osób. Odbywa się w nim corocznie kilka wydarzeń kulturalnych - Festiwal Kabaretu, Festiwal Rockowy Generacji oraz Festiwal Muzyki Disco. 

Park Linowy Avana

Osoby, które szukają wrażeń, powinny zainteresować się Parkiem Linowym Avana. Jest on dostosowany do potrzeb różnych ludzi, można wybrać zarówno proste trasy, jak i takie wymagające dużo wysiłku i odwagi. Zacząć można od trasy, na której liny zawieszone są zaledwie 2,5 m. nad ziemią, a zakończyć na trasie, gdzie wysokość zawieszenia lin dochodzi do 12 m. Na jej koniec można skorzystać ze 130-metrowego zjazdu. 

Motylarnia

Do spokojniejszych atrakcji Koszalina należy motylarnia. Możemy w niej zobaczyć kilkadziesiąt gatunków barwnych motyli, z przeróżnych zakątków świata. Wszystkie latają swobodnie. Jest to zachwycające miejsce, do którego warto zabrać aparat. W motylarni znajduje się także wylęgarnia, można w niej obserwować kolejne etapy rozwoju motyli. 

Domek Kata

Jeśli ktoś lubi legendy, nie może pominąć Domku Kata. Jest to XV-wieczna kamienica, zachowana w stylu gotyckim, która była faktyczną siedzibą kata. Wokół osoby zatrudnionej na tym stanowisku, jak i wokół samego Domku Kata, narosło wiele interesujących legend. Warto odwiedzić to miejsce, aby dowiedzieć się więcej o jego historii.

W Koszalinie znajdziemy wiele atrakcji i z pewnością nie będziemy się nudzić. Tajemnice miasta mogą odkrywać turyści, ale i mieszkańcy. Niestety, często brakuje nam czasu, aby dokładnie poznać miejsce, w którym mieszkamy. Warto „ukraść” trochę czasu, na przykład rezygnując z niektórych obowiązków. Trudno będzie zrobić to z pracą, szkołą czy opieką nad dziećmi, ale możemy np. zaoszczędzić trochę czasu, który przeznaczamy na gotowanie i wybrać catering dietetyczny. Koszalin będzie stał przed nami otworem, a my będziemy odkrywać kolejne jego sekrety. Możecie się zdziwić, jak wiele można dowiedzieć się o mieście, w którym żyje się od dawna!

 

Wyświetlony 58 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU