poniedziałek, 19 wrzesień 2011 15:32

GE przyspiesza walkę z rakiem - nowa inicjatywa Healthymagination Challenge

GE wraz z partnerami przeznaczy 100 mln dolarów na najlepsze pomysły na szybsze wykrywanie raka piersi i lepsze ukierunkowanie leczenia oraz zainwestuje  miliard dolarów we własne programy badawcze.
Firma GE wraz z wybitnymi specjalistami ze świata medycyny i finansów przedstawia nową inicjatywę - Healthymagination Challenge, której celem jest stymulowanie innowacyjności w dziedzinie onkologii oraz poprawa opieki medycznej nad 10 milionami pacjentów na całym świecie do roku 2020.  Kampania finansowana ze zintegrowanego funduszu GE ma być impulsem do rewolucyjnych zmian w onkologii i ukierunkowanej terapii nowotworów. Jeff Immelt, prezes i dyrektor generalny GE. ogłosił również, iż w ciągu kolejnych 5 lat GE przeznaczy miliard dolarów na programy badawcze i rozwojowe mające na celu opracowanie nowych technologii i rozwiązań w zakresie wykrywania i leczenia raka piersi, a w dalszej perspektywie również innych nowotworów.  

„W przyszłości rak przestanie być chorobą tak poważnie zagrażającą życiu” - zadeklarował Jeff Immelt, prezes i dyrektor generalny GE. „Jeśli połączymy najnowsze technologie GE służące do wykrywania nowotworów z innowacyjnymi pomysłami naszych partnerów, oddamy w ręce lekarzy i naukowców potężne narzędzie w zakresie skuteczniejszej diagnostyki i terapii nowotworów.”

Firma GE, mając na uwadze stymulowanie rozwoju i popularyzacji pomysłów w zakresie diagnostyki raka piersi, ogłosiła globalny konkurs Healthymagination Challenge. Budżet konkursu wynosi 100 milionów dolarów. Celem konkursu jest przedstawienie nowych technologii, które umożliwią lekarzom pogłębienie wiedzy na temat potrójnego negatywnego raka piersi, nowotworu mniej podatnego na standardowe leczenie i często znacznie bardziej złośliwego, jak również poznania podobieństw między rakiem piersi i innymi nowotworami litymi na poziomie molekularnym, co pozwoli przyspieszyć wykrywanie i zapewnić dokładniejszą diagnostykę oraz ułatwić dobór indywidualnej terapii.  

Zgłoszenia do konkursu, regulamin oraz wszelkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.healthymagination.com/challenge

Oceną zgłoszonych pomysłów zajmie się komisja złożona z przedstawicieli firmy GE oraz partnerskich firm venture capital. Potencjalnych beneficjentów grantów w wysokości 100 mln USD wyłoni niezależna komisja, składająca się z przedstawicieli kierownictwa GE, partnerów venture capital i kilku znanych osobistości ze świata medycyny, m.in. dr Andrew Von Eschenbacha, byłego komisarza ds. żywności i leków oraz dyrektora National Cancer Institute; dr Lisy Newman, profesor chirurgii i dyrektora University of Michigan Breast Care Center, oraz dr Justina Stebbinga, specjalisty leczenia nowotworów, profesora onkologii Imperial College.  Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w pierwszym kwartale 2012 r.

Nasze doświadczenie w ochronie zdrowia każe nam sądzić, iż na przestrzeni kolejnych 10 lat pojawia się realna szansa na trwałe zmiany w terapii onkologicznej dzięki zastosowaniu nowych technologii. Sukces inicjatywy Ecomagination Challenge jest dowodem na to, że innowacje mogą przynosić rewolucyjne efekty, a pomysły będące motorem napędowym zmian na lepsze mogą pojawiać się nawet z najbardziej niespodziewanych źródeł. Cieszymy się z dalszej współpracy
z GE w ramach Healthymagination Challenge, uczestnicząc w kształtowaniu nowej ery opieki zdrowotnej” - powiedziała Risa Stack, partner w Kleiner, Perkins, Caufield & Byers oraz juror w GE Healthymagination Challenge.

Inicjatywę wspierają wiodące firmy venture capital: Kleiner Perkins Caufield & Byers, Venrock, Mohr Davidow i MPM Capital.  GE współpracuje również z firmą O’Reilly Media, której prezes i założyciel, Tim O’Reilly, jest gorącym zwolennikiem zastosowania technologii informatycznych w pobudzaniu innowacji.

„Odkrycia naukowe i postęp technologiczny diametralnie zmieniły nasze spojrzenie na chorobę nowotworową. Opracowywanie i wdrażanie zintegrowanych pomysłów z myślą
o poszczególnych pacjentach wymaga od nas pracy zespołowej. Musimy połączyć naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie diagnostyki i terapii z partnerami z sektora prywatnego, organizacjami rządowymi i pozarządowymi oraz środowiskiem akademickim, by wspólnym wysiłkiem ukierunkowywać leczenie poszczególnych pacjentów, aż do uzyskania właściwej skuteczności w walce z cierpieniem i śmiercią,” – wyjaśnia Andrew von Eschenbach, juror GE Healthymagination Challenge i członek komitetu doradczego Healthymagination. 
© 2013-2020 by SN2.EU