sobota, lipiec 13, 2024
piątek, 16 maj 2014 17:07

Sobota z Centrum Praw Kobiet

W najbliższa sobotę 17 maja 2014, na Placu Konstytucji, w ramach akcji „Śródmieście Działa!”, fragment swojej działalności zaprezentuje Centrum Praw Kobiet. Goście imprezy, która została zainicjowana przez Dzielnicową Komisję Dialogu Społecznego dzielnicy Śródmieście, Fundację Inicjatyw Społeczno - Ekonomicznych oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

, będą mogli uczestniczyć w specjalnych warsztatach oraz zapoznać się z publikacjami, podejmującymi tematykę praw kobiet. Dla kolekcjonerów wyjątkowych pamiątek niewątpliwa atrakcją będzie kiermasz prac, których autorkami są kobiety korzystające z pomocy CPK.

Zainteresowane osoby będą mogły skorzystać również z konsultacji prawnych i psychologicznych, które odbywały się będą w siedzibie Fundacji, przy ul. Pięknej 66a lok 10 i 11 (szczegóły http://www.cpk.org.pl).

Fundacja Centrum Praw Kobiet działa w Polsce od 20 lat. Przez ten czas pracownicy Fundacji pomogli tysiącom kobiet. To ta część działalności, polegająca na wsparciu psychologicznym, prawnym, socjalnym, ale bardzo często ochronie przed przemocą, zajmuje osobom związanym z Fundacją, najwięcej czasu.

Sobotnie spotkanie będzie okazją do tego, aby zapoznać się z obszarami działalności Fundacji i być może skorzystać z pomocy terapeutów, którzy z nią współpracują.