sobota, lipiec 13, 2024
piątek, 28 czerwiec 2024 17:41

5 rzeczowych argumentów za roletami plisowanymi. Dlaczego warto je zakładać?

roleta plisowana roleta plisowana pixabay

Prywatność i komfort to podstawowe potrzeby w miejscu zamieszkania. Zamontowane na oknach rolety plisowane są w stanie je spełnić. A do tego staną się stylowym elementem aranżacji całego wnętrza. Przekonaj się, że plisy pasują do każdego domu i pomieszczenia!

  • Roleta zwijana w harmonijkę pozwala precyzyjnie kontrolować promienie słoneczne wpadające do wnętrza.
  • Okienne plisy korzystają z niezawodnych mechanizmów, pozwalają także na montaż bezinwazyjny.
  • Roleta plisowana w świetle szyby będzie znakomitym uzupełnieniem dowolnego projektu pomieszczenia.
  • Osłony można zamówić na dowolny wymiar, a materiały o zróżnicowanej przezierności są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.

Walory praktyczne muszą iść w parze z atrakcyjnym wyglądem. Plisa to niezwykle funkcjonalna forma osłony okiennej. A pod względem designu sprawdzi się w każdym stylu. Pozwala nie tylko na zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu okna, ale przesuwanie systemu po całej powierzchni szyby – ustawisz zarówno dolny, jak i górny punkt zasłony. Odpowiednio złożony materiał będzie w pełni odporny na zagięcia. W ten sposób zachowasz pełną swobodę otwierania i uchylania skrzydła.

Plisowane rolety są idealne, gdy nie ma konieczności zasłaniania całego okna

Tradycyjne żaluzje i inne osłony zakłada się „na sztywno”, na samej górze (ew. na bocznym krańcu) otworu okiennego. Możesz zdecydować, w jakim stopniu zasłonić szybę, ale nie wybierzesz, w którym miejscu. Nowoczesna roleta plisowana pozwala na zasłonięcie okna wybiórczo, np. tylko w środkowej części, przy odsłoniętych skrajach. Doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy chcesz cieszyć się promieniami słonecznymi, a jednocześnie odgrodzić się wzroku postronnych osób na zewnątrz.

Na poziom jasności wpłynie nie tylko stopień rozciągnięcia tkaniny pomiędzy głównymi listwami, ale i materiał – tego już tak łatwo nie zmienisz, więc tę decyzję należy starannie przemyśleć. W sklepie najpewniej spotkasz się z trójstopniową skalą:

  • tkanina transparentna;
  • materiał półprzepuszczalny;
  • tkanina zaciemniająca.

Dobre rolety plisowane skutecznie zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń

Stopień odbijania, pochłaniania i przepuszczania światła to tylko jeden z kilku istotnych parametrów. Kolejną istotną cechą będzie poziom termoizolacji. Tam, gdzie promienie słoneczne padają wprost na szybę, warto pomyśleć o możliwie najskuteczniejszym powstrzymaniu ciepła. Dzięki plisowanej rolecie z odpowiednim materiałem możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd – klimatyzacja nie będzie potrzebna, jeśli latem nie dopuścisz do przegrzewania wnętrza.

Współczynnik redukcji cieplnej materiału określa pięciostopniowa skala Fc. Im niższa wartość, tym większa redukcja energii termicznej i lepsza poprawa komfortu cieplnego. Warto dodać, że istnieje możliwość automatycznego sterowania położeniem plisy. W zaawansowanych systemach smart home roleta będzie zwijać i rozwijać się samoczynnie, by utrzymać pożądane parametry.

Stworzona na wymiar roleta plisowana idealnie wpasuje się w każde okno

Każdy dom i mieszkanie ma wyjątkową atmosferę. Domownicy urządzają przestrzeń po swojemu, co dotyczy także kształtu oraz wielkości otworów okiennych. Stworzenie osłony okrągłego okna dachowego niewątpliwie będzie pewnym wyzwaniem. Współczesne technologie i metody produkcji pozwalają sprostać wyśrubowanym wymaganiom klientów. Indywidualne dopasowanie materiału na plisę również jest wykonalne.

Istnieje wiele systemów montażu, odpowiednich do potrzeb i okoliczności. Wszystko może zafunkcjonować po przykręceniu albo odwrotnie – bez najmniejszej ingerencji w ramę okna. Zamontowanie całości jest na tyle łatwe, że nie ma potrzeby korzystania z usług fachowców. Dlatego rolety plisowane na zamówienie to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących nowatorskich rozwiązań.