wtorek, maj 28, 2024
wtorek, 30 maj 2023 10:10

Odtrucie alkoholowe Łódź - czy zabieg jest niezbędny?

odtruwanie łódź odtruwanie łódź mat.prasowe

Ciąg alkoholowy to pewien okres czasu, w którym osoba uzależniona nie dopuszcza do zaprzestania spożywania alkoholu. Jednostka cały czas pozostaje w stanie upojenia alkoholowego. Ciąg alkoholowy trwać może od kilku dni do kilku miesięcy. Jest to okres, w którym ograniczeń zostaje bardzo wyniszczony poprzez stałe przekonanie alkoholu. Aby móc przetrwać ten stan, zaleca się przeprowadzenie odtrucia alkoholowego.

Osoby uzależnione od alkoholu dla własnego bezpieczeństwa i komfortu powinny odbyć odtrucie alkoholowe w kontrolowanych warunkach szpitalnych pod ścisłym okiem specjalistów, jednym z takich miejsc jest odtrucie alkoholowe Łódź https://odtruwanielodz.com/.

 Czy odtrucie alkoholowe przeznaczone jest tylko dla osób uzależnionych od tej substancji?

Może zdarzyć się tak, że osoba zdrowa woda zbyt wiele alkoholu i na drugi dzień odczuwa silne objawy zatrucia alkoholowego. W takim przypadku jak najbardziej detoks można przeprowadzić w warunkach domowych. Bardzo ważne jest wtedy, aby uzupełniać płyny i elektrolity z które zostały wypłukane przez alkohol. Zaleca się, aby pić dużo wody, wifi z cytryną i soków. Osoba ta może skorzystać też z tak zwanego odtrucia alkoholowego na telefon. Należy zadzwonić wtedy pod odpowiedni numer. Do domu przyjeżdża ratownik medyczny, który podaje pacjentowi kroplówki. Najczęściej są to kroplówki z glukozą.

 Dlaczego osoba uzależniona powinna przechodzić odtrucie alkoholowe w szpitalu?

Przyjmowanie alkoholu w nadmiernych ilościach bardzo wyniszcza organizm. Prowadzi to do pogorszenia się pracy wielu narządów. Osoba pijąca alkohol problemowo przyzwyczaja się do alkoholu. Organizm, który nagle zostaje pozbawiony tej substancji może reagować na tą sytuację w bardzo bolesny sposób. Odtrucie alkoholowe przeprowadzane w warunkach szpitalnych zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo, komfort podania odpowiednich leków, poprawę ogólnego stanu zdrowia a także uniemożliwia sięgnięcie po alkohol.

W przypadku pojawienia się zagrożenia stanu zdrowia lub życia specjaliści wiedzą jak postępować, aby uratować osobę uzależnioną.

 Jakie objawy wywołuje nagłe zaprzestanie spożywania alkoholu?

Organizm osoby uzależnionej od alkoholu przyzwyczaja się do dostarczanej mu substancji. W momencie, w którym jej zabraknie domaga się, aby jednostka spożyła kolejna dawkę alkoholu. Raptowne odstawienie alkoholu wywołuje bardzo silne i bolesne objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Jednostka doświadcza wtedy silnego bólu głowy, zaworów głowy, wymiotów, nudności, biegunki, zaburzeń snu, zaburzeń świadomości, zaburzeń osobowości, skoków ciśnienia, stanów lękowych, stanów agresywnych, rozdrażnienia czy halucynacji. W zależności od stopnia zatrucia alkoholowego objawy te mogą być bardziej lub mniej nasilone. W warunkach szpitalnych lekarz może zalecić rozpoczęcie farmakoterapii, aby ulżyć pacjentowi w cierpieniu. Polega ona na podawaniu osobie uzależnionej leków usypiających, nasennych oraz rozluźniających.

 Jak wygląda odtrucie alkoholowe w warunkach szpitalnych?

Na odtrucie alkoholowe skierować może lekarz internista lub lekarz psychiatra. Pacjent, który pojawia się na oddziale przeprowadzane ma badanie, które pozwala stwierdzić ile alkoholu znajduje się w wydychanym przez pacjenta powietrzu. Następnie lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, który pozwala na ogólną ocenę stanu zdrowia. Bardzo ważne są również dla specjalisty informacje takie jak długość trwania ciągu alkoholowego, stopień uzależnienia pacjenta, inne choroby pacjenta oraz to czy pacjent spożywał wyłącznie alkohol z legalnych źródeł. Wszystko to pozwala zaplanować skuteczny i bezpieczny proces odtrucia alkoholowego. Następnie lekarz zleca podstawowe badania krwi i moczu pacjenta. Jeżeli jest taka konieczność, lekarz kieruje również osobę uzależnioną na specjalistyczne badania. Następnie zaczyna się proces usuwania toksyn i substancji szkodliwych z organizmu. Pacjent podawane ma kroplówki, których celem jest nawodnienie organizmu oraz wyrównanie poziomu elektrolitów. Za pomocą kroplówek przywracamy jest również prawidłowy poziom witamin oraz substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W międzyczasie wykonuje się kontrolne badanie, które pokazują jak dużo toksyn znajduje się jeszcze w organizmie jednostki. W przypadku wystąpienia bardzo silnych objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego lekarz może zdecydować o podaniu pacjentowi leków uspokajających oraz nasennych. Odtrucie alkoholowe trwa około dziesięciu dni. Jednak o jego zakończeniu decyduje lekarz na podstawie wyników badań.

 Jaki jest cel odtrucia alkoholowego?

Głównym celem odtrucia alkoholowego jest przerwanie ciągu alkoholowego u osoby uzależnionej od alkoholu. Dodatkowo organizm ma czas na regenerację i odpoczynek od wyniszczającej go substancji. Celem jest również poprawa zarówno fizycznego jak i psychicznego stanu zdrowia pacjenta. Podczas odtrucia alkoholowego przywrócony zostaje prawidłowy poziom gospodarki wodno - elektrolitowej organizmu. Pacjentowi dostarczane są również niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy oraz substancje odżywcze. Głównie są to witamina B1, potas oraz magnez. Bardzo ważnym celem odtrucia alkoholowego jest możliwość rozpoczęcia terapii leczenia uzależnień po zakończeniu detoksu. Co prawda nie ma on właściwości leczniczych, jednak dzięki temu, że pacjent nie odczuwa już skutków odstawienia alkoholu może w pełni skupić się na pracy terapeutycznej.

 Jakie są zalety odtrucia alkoholowego?

Odtrucie alkoholowe to trudne doświadczenie dla osoby uzależnionej. Po nagłym odstawieniu alkoholu, osoba uzależniona doświadcza bardzo silnych i przykrych objawów. Główne zalety odtrucia alkoholowego to:

 • Przerwanie ciągu alkoholowego

 • Regeneracja organizmu

 • Poprawa fizycznej i psychicznej kondycji pacjenta

 • Poprawa samopoczucia jednostki

 • Zadbanie o schorowany organizm

 • Wyeliminowanie toksyn i substancji szkodliwych z organizmu

 • Nawodnienie organizmu

 • Przywrócenie prawidłowego stężenia elektrolitów

 • Wyrównanie poziomu witamin oraz substancji odżywczych

 • Możliwość rozpoczęcia terapii leczenia uzależnień

 • Doświadczanie świata bez alkoholu

 • Wzmocnienie motywacji do podjęcia leczenia i wytrwaniu w trzeźwości

 Kiedy najczęściej wykonuje się odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe wykonuje się u osób, które zatruły się alkoholem. U osób uzależnionych detoks alkoholowy wykonuje się głównie po to, aby przerwać ciąg alkoholowy. Czyli okres nieustannego spożywania alkoholu. Odtrucie alkoholowe bardzo często ratuje życie osoby uzależnionej, której organizm jest znacznie wycieńczony od nadmiernego spożywania alkoholu. Zaleca się, aby osoby uzależnione od alkoholu odbywały odtrucie alkoholowe w szpitalu. Specjalistyczna opieka zapewnia pacjentom bezpieczeństwo oraz pomaga w przechodzeniu przez ten trudny czas. Osoba uzależniona powinna być wtedy objęta opieką psychologiczną. Specjalista pomaga osobie uzależnionej podczas napadów lęku, stanów depresyjnych, napadów agresji czy innych chwilach zwątpienia. Psycholog może zmotywować również osobę uzależnioną od alkoholu do podjęcia leczenia.