środa, maj 29, 2024
wtorek, 30 maj 2023 10:18

Czy to naprawdę takie straszne jak mówią? Esperal Wrocław - czyli co się stanie po spożyciu alkoholu podczas terapii?

Esperal Wrocław Esperal Wrocław mat.prasowe

Wraz z rozwojem choroby alkoholowej, osoba uzależniona przestaje kontrolować ilości spożywanego alkoholu. Osoba ta nie może odejść od stołu, na którym wciąż znajduje się alkohol, nie kontroluje ilości spożywanego alkoholu, ani swojego zachowania po spożyciu tej substancji.

Zaczyna odczuwać głód alkoholowy, czyli silną i nieodpartą potrzebę zdobycia alkoholu i spożycia go. Osoby uzależnione od alkoholu potrzebują pomocy specjalisty. Rozpoczęcie terapii leczenia uzależnień, pozwala na zmianę swojego życia, własnych przekonań i myśli.

 

Pomocne w tym okresie może okazać równoległe podjęcie terapii wszywką alkoholową z Esperal Wrocław https://esperalwroclaw.com/.

Wszywka alkoholowa - jak działa?

Wszywka alkoholowa blokuje rozkład alkoholu w organizmie. Znane dziś wszystkim działanie Esperalu odkryto w XX wieku. Wtedy naukowcy zaobserwowali że po spożyciu alkoholu jego skutki są mocniejsze . Zaintrygowani własnym odkryciem postanowili przeprowadzić badania. Wyniki badań wykazały, że Esperal blokuje metabolizm alkoholu.

W prawidłowych warunkach proces rozkładu etanolu wygląda następująco. Etanol w organizmie rozkłada się do prostszej postaci aldehydu octowego. Następnie enzym, który odpowiada za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. To właśnie w jej wyniku szkodliwy aldehyd octowy zostaje rozłożony do bezpiecznej postaci kwasu octowego.

Jednak jeżeli w organizmie znajdują się tabletki Esperalu to rozkład aldehydu octowego jest niemożliwy. Dzieje się tak, gdyż wydzielana z tabletek substancja czynna blokuje działanie enzymu, który odpowiedzialny jest za uruchomienie dehydrogenazy aldehydowej. Powoduje to, że aldehyd octowy nie może zostać rozłożony do postaci kwasu octowego. Jego nagromadzenie się w organizmie skutkuje silnym zatruciem alkoholowym.

 Wszywka alkoholowa - co po spożyciu alkoholu?

Jeśli pacjent decyduje się na leczenie Esperalem musi mieć świadomość że wiąże się to z abstynencją. Każdorazowe złamanie tego zakazu przyniesie bardzo silne i nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne.

Już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu (maksymalnie w ciągu dziesięciu minut) jednostka zacznie odczuwać dolegliwości takie jak ból głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunka, drgawki, dreszcze, duszności, skoki ciśnienia, kołatanie serca, przyspieszoną akcję serca, potliwość, zmiany temperatury ciała, zaczerwienioną skórę twarzy, uczucie lęku, uczucie niepokoju, ogólne osłabienie organizmu i inne. Objawy te utrzymywać mogą się do kilkunastu godzin od spożycia alkoholu. Im większa dawka alkoholu dostarczona do organizmu, tym objawy są silniejsze i dłużej się utrzymują. Należy również pamiętać, że silny i wielogodzinny ból głowy może zostać wywołany już przez minimalną ilość alkoholu zawartą w cukierku.

Znaczne spożycie alkoholu niesie za sobą duże ryzyko. Jednostka naraża swój organizm na doświadczenie nieodwracalnych zmian zdrowotnych. Po znacznym spożyciu alkoholu jednostka między innymi doświadczyć może marskości wątroby. W przypadku bardzo dużych ilości spożytego alkoholu jednostka może doświadczyć zapaści lub zgonu. Śmierć z powodu spożycia alkoholu podczas terapii Esperalem zdarza się jednak relatywnie rzadko i wymaga bardzo dużych ilości alkoholu dostarczonego do organizmu.

 Wszywka alkoholowa - czy każdy może ją mieć?

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Aby móc z niej skorzystać należy być pełnoletnim. Kluczowym warunkiem jest również wyrażenie świadomej zgody na zabieg. Bez zgody pacjenta zabieg nie może się odbyć.

Skorzystanie z zabiegu wszywki alkoholowej zaleca się dla osób które dobrowolnie chcą wytrwać w trzeźwości. Potrzebują one jednak dodatkowego zabezpieczenia i motywacji, aby wytrwać w swoim postanowieniu w chwilach słabości.

Mimo wszystko wszywka alkoholowa nie jest dla każdego. Przeciwwskazaniem do zastosowania Esperalu jest stan upojenia alkoholowego w chwili zabiegu. Esperalu nie można podać również wtedy, gdy jednostka spożywała alkohol na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Zabieg ten nie można przeprowadzić u osoby z alergią. Wszywki alkoholowej nie można zastosować również u osób, które posiadają schorzenia sercowo - krążeniowe m.in. nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca. Esperal ze względów bezpieczeństwa nie może być podany osobom, które próbowały popełnić samobójstwo. Kolejnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest posiadanie przez pacjenta myśli samobójczych, zaburzeń psychicznych czy psychoz. Wyjątek stanowią tutaj ostre psychozy alkoholowe.

Wszywka alkoholowa nie jest zalecana u Pań które są w ciąży, karmią piersią. W tych przypadkach ostateczna decyzja należy jednak do lekarza.

Osoby, które pomimo schorzeń takich jak cukrzyca, epilepsja, choroby serca czy choroby układu oddechowego zdecydowały się na przyjęcie wszywki alkoholowej mają absolutny zakaz spożywania alkoholu. Jego złamanie może raptownie pogorszyć ich stan zdrowia oraz spowodować rozwój choroby.

 Wszywka alkoholowa - jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz zadaje pacjentowi kilka niezbędnych pytań. Mają one na celu zebrać ważne informację o ogólnym stanie zdrowia pacjenta, jego schorzeniach przyjmowanych lekach oraz pomagają wykluczyć występowanie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Podskórne podanie wszywki alkoholowej to prosty zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Za jego przeprowadzenie odpowiada doświadczony lekarz chirurg. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie sprawia, iż zabieg jest komfortowy i w pełni bezbolesny dla pacjenta. Kolejnym krokiem jest wykonanie drobnego nacięcia w okolicy pośladków. Nacięcie wykonane jest tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniejsza. W powstałym otworze umieszczane są tabletki z substancją czynną. Następnie lekarz zakłada pacjentowi szwy.

Po zakończonej procedurze medycznej, pacjent może powrócić do domu oraz wykonywania codziennych obowiązków. Nie jest wymagany okres rekonwalescencji czy hospitalizacji. Esperal jest bezpieczny dla organizmu, nie wpływa koncentrację czy uważność, dlatego osoby posiadające wszywkę alkoholową mogą prowadzić samochód. Zaleca się, aby pacjent przez okres około czternastu dni, nie podejmował się wykonywania aktywności fizycznej. Jest to niezbędne, aby rana prawidłowo się goiła. Należy również stosować się do zaleceń lekarza. Zaleca się prawidłowe dbanie o higienę oraz pielęgnację okolicy zabiegu. Nie należy moczyć rany.