sobota, maj 18, 2024
wtorek, 21 grudzień 2021 12:12

XYPEX – wodoszczelność i ochrona betonu

hydroizolacja fundamentów hydroizolacja fundamentów pixabay

XYPEX jest światowym standardem zapewnienia wodoszczelności betonu oraz wysokiej ochrony przed agresją chemiczną. Na czym polega ta technologia? Gdzie znajduje zastosowanie?

 

Na czym polega technologia XYPEX?

Termin XYPEX odnosi się zarówno do samej technologii krystalizacji jak i materiałów, dzięki którym konstrukcje betonowe stają się nieprzepuszczalne dla wody oraz innych cieczy. Technologia oparta jest na wykorzystaniu specjalnej kombinacji aktywnych i nietoksycznych chemikaliów. Wraz z produktami ubocznymi hydratacji w betonie tworzą one unikalny rodzaj kryształów. Kryształy te w sposób trwały uszczelniają pory, kapilary czy pęknięcia w betonie przed wieloma roztworami chemicznymi i wodą. W efekcie beton jest nieprzepuszczalny, nawet pod wpływem wysokiego ciśnienia hydrostatycznego. XYPEX uaktywnia się przy każdym kontakcie z wodą. Zastosowanie XYPEX pozwala zastąpić papy, maty bentonitowe, folie i inne hydroizolacja w przypadku wznoszenia nowych konstrukcji.

Xypex - gdzie jest stosowany?

Materiały XYPEX znajdują zastosowanie zarówno w nowych jak i starych konstrukcjach. W nowych konstrukcjach produkty XYPEX stosowane są najczęściej jako hydroizolacja fundamentów. Często wykorzystywane są one również do ochrony przed agresją chemiczną zbiorników w oczyszczalniach ścieków czy też stacjach uzdatniania wody. Zastosowanie technologii XYPEX pozwala na skrócenie czasu robót, uproszczenie projektu oraz zmniejszenie kosztów związanych z wykonaniem izolacji. Produkty XYPEX ułatwiają również renowację i remonty konstrukcji betonowych. Materiały wnikają we wnętrze betonu i dzięki temu naprawa  spoin, pęknięć czy innych ubytków betonu może być przeprowadzona od wewnątrz konstrukcji.

Xypex

Xypex

Technologia i produkty XYPEX znajdują zastosowanie w oczyszczalniach ścieków stacjach uzdatniania wody, zbiornikach, basenach pływackich, tunelach, płytach parkingów i wielu innych miejscach.

Gdzie kupić Xypex?

Na terenie naszego kraju firma KRYSTAL-BET Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem materiałów oraz technologii XYPEX. Szczegółowe informacje na temat oferty oraz kontakt znajdą Państwo na stronie krystal-bet.pl. Zespół KRYSTAL-BET tworzy wykwalifikowana kadra inżyniersko-techniczna. Firma poza sprzedażą produktów oferuje również pełne i profesjonalne doradztwo, szkolenia teoretyczne i praktyczne na budowach i węzłach betoniarskich, jak również wykonawstwo uszczelnień i zabezpieczeń chemicznych w technologii XYEPEX.