sobota, maj 18, 2024
czwartek, 28 październik 2021 16:13

Czy nauka języka angielskiego musi być nudna?

gramatyka angielska dla początkujących gramatyka angielska dla początkujących pixabay

Jeśli masz już jakieś doświadczenie w nauce języka angielskiego pewnie wiesz, że nauka może być nudna....

Z tego zresztą powodu większość ludzi nigdy nie podejmuje się nauki lub szybko rezygnuje, ponieważ nie czuje motywacji. Nuda to rzecz, przed którą uciekamy, nawet jeśli znajomość języka angielskiego byłaby rozwiązaniem na wiele naszych problemów. Czy można sprawić, aby nuda nie była przeszkodą na drodze do językowej płynności? Możesz sobie z tym radzić. Jak? Wypróbuj niektóre z rzeczy wymienionych poniżej.

Nuda czy frustracja?

Zastanów się: czy twoje doświadczenia z nauką angielskiego łączą się z nudą, czy frustracją? Nuda pojawia się, gdy materiał do nauki jest zbyt monotonny lub zbyt łatwy. Frustracja zwykle dokucza nam, gdy coś jest zbyt trudne. Z frustracją łatwo sobie poradzić. Po prostu należy wybrać poziom trudności materiałów do nauki. Można też skupić się na poświęceniu czasu na naukę języka, a nie na wynikach.

W dzisiejszych czasach, gdy mamy tyle możliwości i pomocy, nauka języka angielskiego nie musi być trudna, czasochłonna ani nudna. Przykładem jest nowoczesne i wyjątkowo skuteczne podejście do nauki, takie jak to: https://szybkanauka.pro/gramatyka-angielska-dla-poczatkujacych/

Jeśli znajdziesz już sposób (lub sposoby) na czerpanie przyjemności z nauki angielskiego, jest bardziej prawdopodobne, że zostaniesz przy jego nauce dłużej i odniesiesz większe sukcesy. A po drugie, zmieni się też twoje podejście do nauki samej w sobie - będzie przyjemnością, a nie przymusem. Oto 10 prostych sposobów na czerpanie przyjemności z nauki angielskiego:

1. Zmień ustawienia telefonu i mediów na język angielski

Zmiana ustawień w telefonie z polskiego na język angielski to łatwy sposób, aby zacząć naukę. W rezultacie, za każdym razem, gdy używasz telefonu lub tabletu, ocierasz się o anglojęzyczne terminy. Szybko poznasz słowa kluczowe do poruszania się w świecie social mediów, wysyłania SMS-ów, sprawdzania i wysyłania wiadomości e-mail i wiele innych. Na początku będzie wydawać się to mało wygodne, ale z czasem przestaniesz na to zwracać uwagę.

2. Rozmawiaj po angielsku przy każdej okazji

Może twoi znajomi też chcieliby rozwijać swoje kompetencje językowe? Jeśli znajdziesz w swojej społeczności kogoś takiego, możecie umawiać się na regularne spotkania i ćwiczyć rozmowę. Jeśli nie znasz nikogo takiego, możesz skorzystać z możliwości Internetu i np. znaleźć ludzi, którzy uczą się języka. Możecie umawiać się na spotkania, aby rozmawiać po angielsku w przyjaznym i nieformalnym otoczeniu.

3. Znajdź znajomych online

Możesz również znaleźć kogoś do konwersacji w języku angielskim online. Możecie rozmawiać przez Skype lub dzięki rozmowie wideo. Są również serwisy umożliwiające konwersacje w języku angielskim. Pomysł polega na tym, że pomagacie sobie nawzajem w nauce. A jeśli znajdziesz kogoś, z kim masz coś wspólnego i z kim się dobrze dogadujesz, zyskasz z tego jeszcze więcej.

4. Słuchaj piosenek po angielsku

Przejdź do Spotify, aby znaleźć listy odtwarzania popularnych piosenek po angielsku. Możesz łatwo znaleźć piosenki na YouTube z tekstami wyświetlającymi się na ekranie lub też słuchać anglojęzycznych internetowych kanałów radiowych.

5. Używaj instrukcji w języku obcym

Może to dotyczyć wszelkiego rodzaju instrukcji, od przepisów kulinarnych do sposobu wykonania jakiejś rzeczy. Mnóstwo przepisów znajdziesz online. Możesz też poszukać książkę kucharską z instrukcjami w języku angielskim. Poznasz nazwy produktów spożywczych, najpopularniejsze czasowniki i terminy używane do gotowania, a to wszystko w przyjemnej atmosferze nie kojarzącej się z nudną nauką.

6. Graj w gry online

Gry komputerowe to nie tylko bezproduktywna strata czasu. A przynajmniej nie muszą takie być. Gry takie jak Minecraft mają swoje społeczności i często wymagają współpracy z innymi użytkownikami. Możesz łatwo wyszukać osoby, które mówią po angielsku. Interaktywne gry oparte na filmach i serialach są również dobrym pomysłem, jeśli chodzi o naukę angielskiego, ponieważ są oparte na dialogach, które pomogą ci ćwiczyć potoczne słownictwo.