wtorek, maj 28, 2024
środa, 03 listopad 2021 19:14

5 sposobów na wybór korzystnego OC i AC

Voleto Voleto pixabay

Nie chcesz przepłacać na ubezpieczeniu OC i AC? Sądzisz, że ceny, które proponują Ci towarzystwa ubezpieczeniowe, są zbyt wysokie. Pewnie to prawda. Dlatego dobrym rozwiązaniem będą nasze niezawodne sposoby, dzięki którym skutecznie obniżysz wysokość składki na ubezpieczenie swojego samochodu.

5 sposobów, jak wybrać korzystne OC i AC

Przeanalizuj wszystkie oferty

Być może dotąd sugerowałeś się jedynie ofertami, o których najwięcej mówi się w TV czy w innych mediach. W rzeczywistości nie zawsze najbardziej znane oferty to te, które są naprawdę opłacalne. Dlatego tak przydatne stają się porównywarki ubezpieczeń, takie jak Voleto. Sprawiają, że możesz w ciągu zaledwie kilku chwil uzyskać listę najkorzystniejszych propozycji ubezpieczeniowych. I przestać przepłacać, ale to nie jedyna metoda, aby zaoszczędzić.

Dopisz doświadczonego kierowcę

Kolejny trik jest często stosowany przez młodych kierowców. Osoby świeżo po zdanym egzaminie na Prawo Jazdy są uznawane przez firmy ubezpieczeniowe jako stanowiące potencjalnie większe ryzyko na drodze. Przez co są oni zmuszeni do płacenia wyższych składek na OC i AC. Jak tego uniknąć? Ciekawą opcją jest znalezienie współwłaściciela samochodu, tj. dopisanie kogoś bardziej doświadczonego, kto dodatkowo jest bezszkodowym kierowcą. Dzięki temu możesz zyskać dodatkowe zniżki od firmy ubezpieczeniowej. Szczególnie opłaca się dopisać męża, żonę czy rodziców.

Samochód ma znaczenie

Już w momencie kupowania samochodu konieczne jest zwrócenie uwagi na to, jak wybrany model wpłynie na wysokość składek. Największe znaczenie ma marka czy też pojemność silnika. Jeśli zdecydujesz się zakupić auto, które uznawane jest przez firmę ubezpieczeniową jako premium np. BMW, to niestety nie masz co liczyć na niskie składki za OC czy też AC. Wszystko dlatego, że uznaje się, iż kierowcy tych pojazdów mają często cięższą nogę i niejednokrotnie powodują wypadki. Jeśli chodzi o pojemność silnika, to warto wiedzieć, że im jest ona większa, tym składka staje się wyższa, więc koniecznie zwróć na to uwagę podczas kupowania auta.

Płać od razu całą kwotę 

Jednak to nie wszystko. Kolejnym sposobem, dzięki któremu możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, jest płacenie całej kwoty ubezpieczenia na raz. Coraz popularniejsze opcje uiszczenia opłat w ratach mniej obciążają domowy budżet, ale niestety nie są zbyt opłacalne. Kiedy zliczysz wszystkie raty, szybko zdasz sobie sprawę z tego, że sporo przepłaciłeś w porównaniu do tego, gdybyś opłacił ubezpieczenie jednym przelewem. Warto zwrócić na to uwagę, aby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy.

Rodzaj paliwa 

Spore zniżki możesz zyskać także wtedy, gdy zdecydujesz się ubezpieczyć swój samochód elektryczny. W końcu rodzaj paliwa ma duże znaczenie podczas ustalania wysokości składki na ubezpieczenie OC i AC. Kiedy zdecydujesz się na auto, które umożliwia tankowanie zarówno benzyną, jak i gazem, to przygotuj się na to, że składka będzie zdecydowanie wyższa. Choć oczywiście takie rozwiązanie pozwala zyskać wiele oszczędności na co dzień.