wtorek, maj 28, 2024
poniedziałek, 04 październik 2021 12:01

Przeszczep Brody

Przeszczep brody Przeszczep brody

Dla wielu mężczyzn broda jest ważnym, o ile nie najważniejszym estetycznym atrybutem męskości. Gęsta, mocna i zdrowa broda nadaje poważnego wyglądu i jest istotnym elementem męskiej estetyki, który potrafi znacznie podnieść pewność siebie i poczucie własnej wartości.

 

W zależności od obowiązujących trendów mężczyźni preferują krótki lub dłuższy zarost, jednak nawet prosta, trzydniowa broda często w zupełności wystarcza, aby nadać twarzy charakter i zacięcie. Niestety niektórzy mężczyźni cierpią na miejscowe ubytki zarostu, mają problem z łysieniem lub genetycznie bardzo słaby i rzadki zarost. Jeśli problemy z zarostem mają podłoże hormonalne to pierwsze ubytki pojawiają się już po dwudziestym roku życia. Również blizny po uszkodzeniach mechanicznych twarzy mogą zaburzać efekt gęstej brody. Nic dziwnego zatem, że zainteresowanie ewentualną transplantacją brody w ciągu ostatnich lat wzrasta i tworzy coraz bardziej rozległą gałąź medycyny estetycznej włosów. Na czym polega i jak wygląda procedura transplantacji brody oraz kto i gdzie może wykonać zabieg?

Na czym polega i dla kogo zalecany jest przeszczep brody?

Przeszczep brody może pomóc mężczyznom z rzadkim zarostem w zagęszczeniu istniejącej już brody. Proces transplantacji polega na wypełnieniu bezwłosych luk w okolicy policzka lub górnej wargi. Do wypełnienia używa się mieszków włosowych przeszczepionych z głowy, gdyż owłosienie na głowie najbardziej przypomina to na twarzy. Lekarz za pomocą znieczulenia miejscowego eliminuje uczucie bólu zarówno na głowie jak i twarzy, dzięki czemu pacjent może czuć się komfortowo podczas zabiegu. Podczas operacji do nacięć lekarz chirurg używa specjalnej, niezwykle cienkiej igły; dzięki temu proces przebiega szybko, a igła po zabiegu pozostawia jedynie niemalże niewidoczne mikroblizny. Porost pierwszych nowych włosków można zaobserwować już po miesiącu, a po dwunastu można przyciąć zarost do pożądanego kształtu. Efektem docelowym jest zdrowa, gęsta broda na całe życie.

Do zabiegu przeszczepu włosów istnieją niestety przeciwwskazania, dlatego tak ważne jest ustalenie z lekarzem źródła problemu. Operacji nie powinni poddawać się pacjenci cierpiący na hemofilię, HIV czy niektóre choroby serce. Skóra zaraz po zabiegu nie może być wystawiana na ekspozycję słoneczną. Należy stosować kremy z filtrem, najlepiej bezzapachowy o mocy SPF 50.

Przeszczep brody w Turcji

Stambuł w ostatnich latach stał się istną stolicą medycyny estetycznej włosów. Tureckie kliniki oferują przeszczepy metodą FUE, która zapewnia wysoki komfort i krótki czas wykonywania zabiegu. Metoda „Folcular Unit Extraction” to najnowocześniejszy sposób indywidualnego i delikatnego usuwania mieszków włosowych. Procedura jest podobna jak w przypadku przeszczepu włosów na głowie, jednak podczas operacji przeszczepu brody korzenie włosów zostają od siebie oddzielone, gdyż broda składa się wyłącznie z pojedynczych włosów, które muszą zostać wszczepione pojedynczo.

przeszczep brody w Turcji

przeszczep brody w Turcji

Dla potencjalnych pacjentów najbardziej zachęcające mogą być ceny usług tureckich klinik - koszty transplantacji włosów w Turcji potrafią być niższe o kilkadziesiąt procent w porównaniu do ofert placówek w USA czy Europie. Niska cena i konieczność podróży do innego kraju nie oznacza jednak braku profesjonalizmu. Do wycieczki do Turcji zachęca też wysoka jakość opieki medycznej oraz oferowanych usług w stosunku do niskiej ceny. Ponadto tureckie kliniki przeszczepu włosów oferują w cenie zabiegu cały pakiet usług, a nie tylko samą transplantację. Decydując się na przeszczep brody w Turcji pacjenci często mogą spodziewać się zapewnionego noclegu w hotelu na czas konsultacji i zabiegu, wyżywienia, transferu z lotniska oraz zestawu profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji brody po zabiegu.