wtorek, maj 28, 2024
środa, 29 wrzesień 2021 16:20

Auta do miasta

nawrot.hyundai.pl nawrot.hyundai.pl pixabay

Niewielkie samochody to strzał w dziesiątkę, jeżeli żyjecie w miejskiej dżungli. Mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim są zwinne i nie ma problemu z ich zaparkowaniem na zatłoczonym parkingu.

Docenią to wszyscy kierowcy, którym zdarzyło się spędzić kilkadziesiąt minut na szukaniu miejsca. W grę wchodzi także oszczędność. Lekkie miejskie samochody, mają małe silniki i dzięki temu mniej palą. A jak małe auta miejskie prezentują się pod względem designu? Choć oczywiście gust jest rzeczą względną, to często zaskakują nowoczesnym i oryginalnym stylem.

Jakie auta do miasta proponuje Hyundai? Przyjrzyjmy się trzem popularnym modelom, o których specyfice przeczytać możecie także na https://nawrot.hyundai.pl/.

Hyundai i10

Hyundai i10 to niewielkie auto miejskie, a właściwie najmniejszy model w ofercie południowokoreańskiego producenta. I generacja zastąpiła w 2007 roku popularny model Atos, a zbudowano ją na płycie podłogowej… Kii Picanto. Prostota kształtów sprawia, że i10 być może nie przyciąga wzroku przechodniów i innych uczestników ruchu, jednak z drugiej strony po kilku latach jego nadwozie nie przestanie być modne. A co z wnętrzem? Użytkownicy i10 chwalą jego wyjątkowo skuteczne hamulce (co nie jest wcale normą w najmniejszych samochodach). Według samego producenta diesel montowany w i10 spala 4,3 l oleju napędowego na 100 km.

Hyundai i20

Produkowany od 2008 roku Hyundai i20 jest następcą modelu Hyundai Getz. Nowa płyta podłogowa pozwoliła na zwiększenie wnętrza i wymiarów pojazdu. Co udało się uzyskać? W porównaniu do poprzednika Hyundai i20 jest o 5 cm szerszy i o 13 cm dłuższy. Użytkownicy docenili też zwiększoną pojemność bagażnika. Hyundai i20 wzbogacono również o wiele systemów bezpieczeństwa. Dzięki temu otrzymał pięć gwiazdek w testach zderzeniowych!

Hyundai i30

Hyundai i30 to pierwszy model z rodziny „i”. Dostępny jest z trzema rodzajami nadwozia: jako 5-drzwiowy Hatchback, Fastback i Wagon. Od roku 2007 powstało aż 14 generacji tego modelu. Co ciekawe, w USA i30 CW sprzedawane jest pod nazwą Elantra Touring.