sobota, maj 25, 2024
poniedziałek, 27 wrzesień 2021 20:05

Długo wyczekiwany model - nowy iPhone 13

iPhone 13 iPhone 13 Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Absolutna nowość, czyli nowy iPhone 13 to z całą pewnością kolejny egzemplarz, który zachwyci wielu miłośników iPhonów. Nowy iPhone dostępny jest w czterech wersjach – klasyczna, mini, Pro oraz Pro max.

 

Iphone 13 mini z automatyczną stabilizacją matrycy

Wersja podstawowa, czyli iPhone 13 mini, jak również pozostałe modele, został wyposażony w automatyczną stabilizację matrycy, dzięki której może robić znacznie lepsze zdjęcia nocne bez pomocy statywu. Automatyczna stabilizacja daje nam też możliwość tworzenia obrazów o wyższej rozdzielczości.

Nowy wyświetlacz- super jakość

Nowy iPhone 13 wyposażony jest w wyświetlacz Super Retina XDR, co powoduje, że ekran jest dużo wyraźniejszy nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Apple oferuje nam nowy ekran posiadający wyświetlacz OLED ze zmienną częstotliwością odświeżania wynoszącą do 120 Hz Pro Motion. Jednak opcja ta dotyczy tylko modeli Pro. Tańsze modele korzystają nadal z panelu 60 Hz. iPhone posiada również opcję ekranu zawsze włączonego, czyli always on display. Funkcja ta pozwala na wyświetlanie godziny i powiadomień przy wyłączonym ekranie, co znacznie ułatwia nam użytkowanie smartfona. Warte uwagi jest to iż Iphone dostał nową obudowę do produkcji, której wykorzystana została warstwa ceramic shield. Szkło jest miększe przez co odznacza się świetną wytrzymałością na upadki.

Zaawansowany system operacyjny

Nowy system iOS 15 to funkcjonalny, bezpieczny, unowocześniony i najbardziej osobisty system operacyjny. Wydajność systemu napędzana przez Apple A15 Bionic wykonanym w 5 nm procesie technologicznym staje się jednym z najlepszych mobilnych układów. Pojemność pamięci masowej zależy od danego modelu np. iPhone 13 mini zaczyna się od 128 GB do 512 GB. Natomiast iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max zyskały wariant równy 1TB. Nowy iPhone działa oszczędniej dzięki czemu bateria trzyma dłużej.

Obiektyw szerokokątny idealny do zdjęć

Nowy iPhone został zaopatrzony w obiektyw ultraszerokokątny co pozwala na wykonanie filmów nawet do 4K. W modelach droższych czyli iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max znajdziemy dodatkowo teleobiektyw. Za pomocą aparatów możemy zrobić zdjęcia makro. Nowy aparat posiada także zaawansowany tryb nocny, który pozwala wykonać wyraźne i doświetlone zdjęcia w słabo oświetlonych sceneriach, zwłaszcza w nocy kiedy jest wyjątkowo słabe światło. Dodany tryb portretowy pozwala wyostrzyć pierwszy plan, natomiast tło będzie rozmazane. Nowe style fotograficzne to tryby fotografowania, które obejmują: tryb żywy, bogaty kontrast, uwydatnione kolory itd. Kolor i każdy styl można dostosować dzięki czemu uzyskamy dokładnie taki wygląd jak chcemy np. możemy poprawić poszczególne odcienie skóry. W iPhonie znajdziemy też tryb nocny, który w czasie rzeczywistym rejestruje mapę głębi ostrości i pozwala na zmianę punktu ostrości już po nagraniu wideo. Kamera rejestruje także wideo HDR z dolby vision w rozdzielczości do 4K.