sobota, maj 25, 2024
czwartek, 29 lipiec 2021 18:24

Na czym polega awaryjne otwieranie samochodu?

Awaryjne otwieranie samochodów Poznań Awaryjne otwieranie samochodów Poznań pixabay

Zatrzaśnięte lub zgubione klucze do auta to sytuacja, która może przydarzyć się każdemu. Niezbędne jest wtedy awaryjne otwieranie samochodów Poznań ma możliwość skorzystania z usług doświadczonych fachowców, którzy dostępni są 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Na czym polega awaryjne otwieranie zamków?

Jak wygląda awaryjne otwieranie samochodu?

Awaryjne otwieranie samochodów Poznań to usługa, w której specjalista przy pomocy odpowiednich narzędzi otwiera zamek bez użycia kluczy. Co ważne fachowiec robi to niezwykle szybko bez ryzyka, że cokolwiek zostanie uszkodzone. Jest to możliwe dzięki wiedzy na temat mechanizmu różnego rodzaju zamków oraz doświadczeniu i wysokim umiejętnościom, którymi mogą się pochwalić specjaliści z Pogotowia Zamkowego: https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/.

Dlaczego lepiej nie robić tego samemu?

Wielu właścicieli chcąc zaoszczędzić pieniądze próbuje samodzielnie otworzyć zamek, ale zazwyczaj szybko żałują swojej decyzji. Przede wszystkim awaryjne otwieranie zamków nie jest drogą usługą. Dodatkowo przy samodzielnych próbach, często dochodzi do powstania kolejnych szkód, które wymagają znacznych nakładów finansowych. Przy próbie otwarcia okna od zewnątrz może zostać uszkodzony mechanizm otwierający okno, którego naprawa jest bardzo droga. Dodatkowo łatwo uszkodzić lakier karoserii. Próby otwarcia zamka bez odpowiedniej wiedzy i specjalistycznych narzędzi, często wiążą się z jego uszkodzeniem, co znowu powoduje dodatkowe koszty. Najgorszym (i najdroższym) rozwiązaniem jest zbicie szyby. Na taki ruch, należy zdecydować się tylko jeśli w pojeździe znajduje się ktoś, kto samodzielnie nie może otworzyć drzwi od wewnątrz (dziecko, zwierzę) i występuje ryzyko utraty zdrowia lub życia, a więc nie można zaczekać na fachowca. Warto pamiętać, że jeśli zmuszeni jesteśmy zbić szybę najlepiej wybić przednie okno od strony pasażera, o ile nikogo nie ma na tym siedzeniu. Małe, trójkątne okienko wbrew pozorom jest tym najdroższym w aucie, a znowu wybicie okna od strony kierowcy utrudni jazdę do warsztatu.

Kiedy warto skorzystać z usług fachowca?

Z pomocy ślusarza, warto skorzystać za każdym razem, gdy nie jesteśmy w stanie wejść do własnego samochodu. Powodem może być zatrzaśnięcie kluczy lub ich utrata np. na skutek zgubienia. Przyczyną braku możliwości otwarcia auta, może być również zepsuty zamek. Niezależnie od przyczyny, dobry fachowiec otworzy każdy zamek.