sobota, maj 18, 2024
środa, 28 lipiec 2021 19:07

Kreowanie wnętrza za pomocą odpowiedniego oświetlenia

Nowodvorski lampy Nowodvorski lampy

Za pomocą oświetlenia można stworzyć we wnętrzu wyjątkowy nastrój. Od lamp zależy, czy będzie on przytulny, czy funkcjonalny.

Zbyt dużo światła męczy wzrok, zbyt mało utrudnia codzienne czynności. Właściwe dopasowanie wymaga szczegółowego planu. Na co zwrócić uwagę, żeby każda przestrzeń wyglądała tak, jak sobie wymarzyliśmy?

Dobre światło to dobre samopoczucie

To oświetlenie decyduje o tym, czy czujemy się w pomieszczeniu komfortowo. W zależności od jasności, barwy i kontrastów światło może dawać zupełnie inny efekt. Oświetlenie pośrednie gwarantuje przyjemną atmosferę. Polska firma Nowodvorski podkreśla, że w kreowaniu nastroju liczy się barwa iluminacji. Nowodvorski lampy dają białe, naturalne światło. W pomieszczeniach do pracy zalecane jest światło jasne i skupione. Praktycznym rozwiązaniem do mniejszych wnętrz jest oświetlenie Shilo, z szerokim zakresem regulacji. Warto pamiętać, że dobór lamp planuje się już w czasie budowy domu lub remontu mieszkania. Tylko wtedy można umieścić gniazdka i przewody w odpowiednich miejscach.

Oświetlenie Shilo pozwala łączyć różne źródła światła

Za idealne uważa się połączenie trzech różnych źródeł światła. Zrównoważona relacja między oświetleniem o niskim i wysokim kontraście odgrywa decydującą rolę w kreowaniu atmosfery wnętrza. Funkcjonalny i przyjemny nastrój daje połączenie oświetlenia tła, oświetlenia akcentującego i, jeśli to konieczne, oświetlenia roboczego. Światło pośrednie jest dyskretne, ale szybciej męczy oczy, dlatego zawsze należy je łączyć z oświetleniem selektywnym, na przykład lampami do pracy. Przy takim zestawie pomieszczenie wydaje się harmonijne, szczególnie jeśli lampy są tego samego stylu.

Jako oświetlenie podstawowe służą kinkiety i lampy sufitowe, oświetlające całe pomieszczenie. Pełnią one ważną funkcję orientacyjną, powinny być więc dostatecznie duże, ale dopasowane do wielkości pomieszczenia. Przed zakupem lampy sufitowej należy pamiętać, że zawsze może ona być postrzegana jako obiekt designerski. Ten warunek spełnia oświetlenie Shilo, pasujące do nowoczesnych aranżacji.

Nowodvorski – lampy ułatwiające planowanie oświetlenia

Oświetlenie ma do spełnienia wiele zadań. Musi nadać każdemu pomieszczeniu strukturę ściśle związaną z jego funkcją. Dlatego przed zakupem lamp i opraw należy opracować koncepcję oświetlenia różnych pomieszczeń. Przede wszystkim należy wiedzieć, jakiego światła wymaga konkretna przestrzeń. Wiele pomieszczeń spełnia jednocześnie kilka funkcji. W salonach znajduje się obszar, w którym domownicy spotykają się, aby oglądać telewizję, ale także niewielka, cicha strefa, w której można poczytać książkę lub posłuchać muzyki w samotności. Oświetlenie sprawia, że miejsca te mogą być oświetlone razem i każde może być zaakcentowany odpowiednim światłem. Szeroki wybór oferuje polska firma Nowodvorski, której dystrybutorem jest sklep internetowy Lampomat. Lampy Nowodvorski spełniają wiele funkcji i pasują do różnych wnętrz.

Ponadto warto sprawdzić, czy w pomieszczeniu znajdą się obszary lepiej i słabiej oświetlone, ponieważ pokój, w którym nie ma cieni, wygląda monotonnie. Dzięki rozmaitym źródłom światła, można stworzyć odpowiednią scenerię w ukierunkowany sposób, a także wyróżnić wybrane szczegóły. Należy wystrzegać się możliwości patrzenia prosto w źródło światła. Wszystkie żarówki powinny być osłonięte.