sobota, maj 25, 2024
wtorek, 27 lipiec 2021 21:58

Zaręczyny krok po kroku

pierścionek zaręczynowy – z diamentem pierścionek zaręczynowy – z diamentem

Zaręczyny to jeden z najważniejszych etapów w życiu pary. To chwila, którą będziecie często wspominać, dlatego też powinna być wyjątkowa. Jak je przygotować, by było idealnie? O czym pamiętać, jak niczego nie pominąć?

 

Perfekcyjne zaręczyny

Zorganizowanie zaręczyn najczęściej należy do przyszłego pana młodego, który dba, by całość przebiegła sprawnie od A do Z. Obowiązków jest wiele – trzeba m.in. określić datę, wybrać miejsce i pierścionek zaręczynowy – z diamentem, rubinem lub innym kamieniem szlachetnym, przygotować przemowę i strój, ew. zaprosić rodzinę, zarezerwować stolik w restauracji lub zaplanować wypad wakacyjny. Dobre przygotowanie do zaręczyn pomoże zachować spokój, dlatego poniżej przygotowaliśmy kilka porad.

Pomysł na zaręczyny

Każda para ma inne wyobrażenia o tym dniu – możesz przygotować tradycyjne zaręczyny w obecności rodziców, wyjechać spontanicznie na weekend, wspólnie uprawiać sporty ekstremalne, zorganizować lot balonem albo elegancką uroczystość w ulubionej restauracji. Najlepiej na początku wybrać jeden pomysł, a potem przygotować plan działania, by nie pominąć żadnego elementu. Nawet spontan wymaga przygotowań – trzeba na przykład kupić pierścionek zaręczynowy z diamentem, opalem lub inną ozdobą. 

Jeśli wybranka lubi rocka i nosi stylizacje z pazurem, niekoniecznie spodobają jej się zaręczyny w romantycznym lokalu. A może ma romantyczną duszę i właśnie o tym marzy? Z kolei osoba nieśmiała nie będzie czuła się swobodnie jeśli uklękniesz w tłumie osób na środku ulicy czy parku. Możecie też zaręczyć się podczas skoku na bungee lub ze spadochronem, albo w trakcie Waszych wakacji. Jeśli jest tradycjonalistką, zaplanuj uroczysty obiad w obecności rodziców.

Jaki pierścionek na zaręczyny?

Przede wszystkim musisz mieć pierścionek zaręczynowy – z diamentem, rubinem lub cyrkoniami, srebrny, w wersji bicolor, w odcieniu białego złota. Jego wybór zależy m.in. od Twojego budżetu, a także stylu, jaki lubi Twoja wybranka. Przede wszystkim zwróć uwagę, jaką biżuterię nosi na co dzień. Możesz też poprosić o radę jej mamę albo przyjaciółkę.

Pierścionek to symbol miłości, dlatego poza kruszcem znaczenie ma kamień szlachetny – każdy z nich przekazuje też inną treść. Najpopularniejszy jest pierścionek z diamentem, rubinem, opalem lub szmaragdem. Jednak styl to nie wszystko – musisz też znać rozmiar pierścionka. Jeśli nie wiesz, nie potrafisz tego ocenić ani zmierzyć tak, by nie zdradzić tajemnicy, pomocna może być ponownie koleżanka albo mama Twojej wybranki. Dzięki ich wsparciu nie popełnisz faux pas. Jeśli nawet pomylisz się, większość salonów jubilerskich umożliwia wymianę albo dopasowanie pierścionka, np. jego zmniejszenie. Można wybrać się wspólnie na przymiarkę, by mieć pewność, że będzie pasował idealnie.

Dobrze przemyślane zaręczyny z pewnością odbędą się zgodnie z planem – zastanów się, jak je zorganizować, by były wyjątkowe i niezapomniane, a także przygotuj plan działania i przystąp do jego realizacji.