czwartek, 15 kwiecień 2021 16:54

Hermetyczne profile aluminiowe LED. Najlepsze do łazienki!

profile aluminiowe LED profile aluminiowe LED pixabay

Marzysz o tym, aby w łazience stworzyć efektowne oświetlenie liniowe z użyciem taśm LED? W takim przypadku pamiętaj, aby dobrać do nich odpowiednie profile. Tylko wtedy, gdy będą hermetyczne, zapewnią skuteczną ochronę dla oświetlenia ledowego.

 

 

Czym są hermetyczne profile LED?

Profile LED to elementy przeznaczone do montażu taśm, inaczej pasków LED. Spełniają one kilka funkcji – zabezpieczają je przed uszkodzeniami, poprawiają ich estetykę, a także pozwalają na odpowiednie ukierunkowanie snopu światła.

Do produkcji profili stosuje się aluminium, które jest materiałem o bardzo dobrych właściwościach – jest odporne na uszkodzenia, korodowanie, lekkie. W sprzedaży dostępne są profile aluminiowe LED w wielu wariantach, w tym między innymi profile hermetyczne, które określane są jako wodoodporne.

Hermetyczne profile aluminiowe do LED wyposażone w dopasowane do nich klosze wyróżniają się szczelną budową. Najczęściej mają certyfikat ochrony IP67, co oznacza, że mogą być one używane również w miejscach, w których pojawiają się zabrudzenia jak pyły, a także wilgoć. Do ich montażu stosowane są specjalne silikony, które zapewniają dodatkowe zabezpieczenie.

Wodoodporne profile LED – zastosowanie

Ze względu na swoje właściwości hermetyczny profil do taśm LED ma bardzo szerokie zastosowanie. Tego typu profile mogą być wykorzystywane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, dlatego też świetnie sprawdzają się one wtedy, gdy należy uzyskać skuteczną ochronę taśmy LED przed czynnikami zewnętrznymi – atmosferycznymi, zanieczyszczeniami.

Przykładowe miejsca zastosowania hermetycznych profili ledowych:

  • Łazienka
  • Balkon
  • Taras
  • Podjazd
  • ścieżka

W przypadku miejsc jak podjazd czy ścieżka zaleca się zastosowanie dodatkowo wzmocnionych profili, które zapewniają skuteczną ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym na skutek znacznego nacisku wywołanego przez koła pojazdów.

Jak dobrać najlepsze profile hermetyczne do taśm LED?

Obecnie sklepy oferujące profile aluminiowe LED mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy materiałów, aby dopasować je indywidualnie do miejsca montażu.

Profile hermetyczne dedykowane są do montażu nawierzchniowego, a także wpuszczanego. Można także zakupić profile hermetyczne kątowe, czyli do montażu narożnego. Pod kątem kolorystyki można zdecydować się na najpopularniejsze kolory, na przykład na srebrny lub zbyt profil do taśm LED albo na profile białe, czarne.

Pod uwagę należy także wziąć parametry związane z taśmami ledowymi, jakie mają być zamontowane wewnątrz profilu. Tutaj główne czynniki to szerokość taśmy oraz liczba taśm do umieszczenia w profilu. Profile architektoniczne, które mogą być umieszczane na zewnątrz i we wnętrzach, mogą posłużyć do montażu nawet 4-5 pasków LED umieszczonych obok siebie.

Z dostępnymi ofertami profili LED można zapoznać się już teraz online na stronach internetowych ich producentów oraz sklepów oferujących artykuły ledowe.

© 2013-2020 by SN2.EU