piątek, 16 kwiecień 2021 19:37

Dobry materac w Zielonej Górze - jak dobrać odpowiedni?

Dobry materac Zielona Góra Dobry materac Zielona Góra

Dobry materac zapewnia komfortowy, zdrowy sen i odpowiednią regenerację dla naszego całego organizmu. Dzięki temu, możemy czuć się każdego dnia pełni sił i gotowi na wyzwania. Jeśli właśnie szukacie dopasowanego materaca w lokalizacji Zielona Góra - zajrzyjcie do naszego poradnika!

 

Dobre materace w Zielonej Górze - zwróć uwagę na rodzaj wypełnień

Na rynku materacy znajdziemy wiele rodzajów wypełnienia materacy, które będą dostosowane do naszej budowy ciała i zapewnią nam komfortowy odpoczynek na całą noc. Najbardziej popularne są materace z wypełnieniem piankowym. Ich największą zaletą jest to, że mają cechę lekkiego otulenia dla całego ciała w trakcie snu.

Są bardzo lekkie i miękkie, i doskonale sprawdzą się dla osób, które ważą do 80 kg. Materace piankowe są także chętnie wybierane do stelaży regulowanych elektrycznie. Pianka lateksowa wykazuje właściwości przeciwalergiczne, hamuje rozwój wszelkich drobnoustrojów, które mogą być bardzo szkodliwe dla naszego organizmu i zdrowia. Pianka wysoko elastyczna zapewni nam doskonałą elastyczność punktową i świetny przepływ powietrza między podłożem do snu i naszym ciałem.

dobre materace w Zielonej Górze

dobre materace w Zielonej Górze

Materace kieszeniowe, inaczej nazywane sprężynowymi wyróżniają się wysoką jakością materiałów i solidnym wykończeniem. Producent materacy Hilding stosuje we wkładzie także dodatkowe materiały takie, jak włókno sizalowe, lateks oraz maty kokosowe, które sprawiają, że materace są bardzo wytrzymałe i zapewniają solidne podparcie dla naszego ciała. Jeśli szukacie ciekawych propozycji modeli, warto zajrzeć naZielona Góra materac na Materacezielonagora.pl

Dobry materac do łóżka a rozmiar

Kolejnym czynnikiem na który musimy zwrócić uwagę kupując nowy materac do naszej sypialni jest oczywiście jego rozmiar. Ważne jest, abyśmy już przed zakupem wiedzieli, ile osób będzie na nim spało i jakiej są budowy anatomicznej. Waga ciała i wzrost mają bardzo duży wpływ na wybór odpowiedniego materaca.

Zakłada się, że materac dla pary powinien mieć minimum 140 cm szerokości. To optymalny rozmiar szczególnie dla osób szczupłych, o wątłej budowie ciała. Dzięki temu, będziecie mogli swobodnie zasnąć. Jeśli nie możecie osiągnąć kompromisu w zakresie twardości materaca oraz jego rozmiaru, możecie się również zdecydować na zakup dwóch, niezależnych materaców, wspartych osobnymi stelażami, ale w jednym, solidnym pokrowcu. Doskonały rozmiar dopasowany do potrzeb znajdziecie w Rybnik materac na Materacerybnik.eu

Zakup materaca w Zielonej Górze - popularne modele

Wśród najpopularniejszych modeli materacy w Zielonej Górze można wymienić materac piankowy Hilding Rumba oraz materac lateksowy Hilding Melody. Materac Hilding Rumba to propozycja, która zapewnia szereg prozdrowotnych korzyści. Wkład materaca skonstruowany jest z dwóch rodzajów pianek. Znajdziemy w nim wysoko elastyczną piankę Velvet Touch oraz piankę Visco. To połączenie zapewni nam doskonałe podparcie dla ciała, zmniejszy napięcie mięśni i umożliwi ich dogłębną regenerację.

 

Hilding Melody natomiast to materac o właściwościach antybakteryjnych. Sprawdzi się przede wszystkim dla par, które mają zróżnicowaną wagę oraz problemy z kręgosłupem. To również świetna propozycja dla seniorów. Konstrukcja wkładu Melody to przede wszystkim wyprofilowane siedem stref twardości, które gwarantują odpowiednią higienę snu i optymalną elastyczność.

© 2013-2020 by SN2.EU