wtorek, 20 październik 2020 17:08

Nagrobki Poznań – jaki nagrobek wybrać?

nagrobki Poznań nagrobki Poznań

Gdy emocje związane ze śmiercią bliskiej osoby zaczną powoli opadać, przyjdzie czas na zastanowienie się, jak najlepiej upamiętnić miejsce jej pochówku.

Choć na rynku nie brakuje firm oferujących nagrobki, warto zdecydować się na zamówienie pomnika u producenta. Gdzie więc kupować nagrobki Poznań i jaki pomnik wybrać?

Nagrobki w Poznaniu – gdzie kupować?

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących sprzedaż nagrobków. Lepszym rozwiązaniem jest jednak zakup pomnika bezpośrednio u producenta. Dlaczego? Decydując się na ten wariant, często mamy do dyspozycji znacznie szerszy asortyment niż korzystając z usług pośrednika. To z kolei oznacza, że możemy wybrać pomnik, który najlepiej wpisuje się w nasze oczekiwania. Kupując nagrobki Poznań u producenta nierzadko istnieje też możliwość zmiany pewnych detali i stworzenie pomnika w pełni odpowiadającego naszym wymaganiom. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt finansowy – w przypadku pośrednika proponowana cena zawsze uwzględnia również jego prowizję.

Jaki kamień na nagrobek wybrać?

Wśród najpopularniejszych materiałów stosowanych do produkcji nagrobków wymienia się granit oraz marmur. Co prawda można się też spotkać z nagrobkami z piaskowca, ale jest to znacznie rzadziej praktykowane rozwiązanie. Płyty nagrobkowe z granitu i marmuru mają przede wszystkim tę zaletę, że mogą być dowolnie formowane, a ponadto polerowane i szlifowane. Cechują się one przy tym wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

Możliwość niemal dowolnego formowania płyt granitowych i marmurowych sprawia, że każdy nagrobek może być unikalny. Na etapie projektowania pomnika warto jednak pomyśleć nawet o najdrobniejszych, z pozoru błahych kwestiach. Dobrze jest szczegółowo zaplanować wygląd nagrobka, by w przyszłości uniknąć problemu na przykład z umieszczeniem na płycie wazonu. Może się bowiem zdarzyć, że nie uda się wówczas znaleźć kamienia o pasującym odcieniu – dotyczy to zwłaszcza granitu, który ma nieregularną i niejednorodną strukturę.

Nagrobek nowoczesny czy tradycyjny?

Choć dla niektórych będzie to zaskakujące, nawet w architekturze nagrobkowej obowiązują pewne trendy. Są one dyktowane między innymi przez nasze zmieniające się gusta, ale także przez dostępność nowocześniejszych technologii, maszyn i procesów, które dają nowe możliwości produkcyjne. Gdzie zatem szukać złotego środka i znaleźć estetyczny nagrobek, który będzie nieco wyróżniał się na tle innych, a jednocześnie okaże się trwały i stosunkowo łatwy w pielęgnacji?

Jeśli zależy nam na ponadczasowym rozwiązaniu, zawsze doskonałym wyborem będzie nagrobek tradycyjny. Pomnik z nieśmiertelnego granitu czy marmuru zawsze będzie prezentował się elegancko i z klasą, niezależnie od panujących trendów. Zanim jednak zamówimy nagrobek, pamiętajmy, by sprawdzić, czy w regulaminie cmentarza nie zostały określone jego maksymalne parametry.

Inna opcja to nagrobek nowoczesny. Co to obecnie oznacza? Współczesne pomniki są niezwykle minimalistyczne – mają oszczędną formę, zazwyczaj są utrzymane w jednolitej, jasnej lub ciemnej kolorystyce, a napisy wykonuje się z prostych liter. Unika się natomiast efektownych rzeźb czy innych ozdób, charakterystycznych dla klasycznych nagrobków.

Wyświetlony 48 razy
© 2013-2020 by SN2.EU