sobota, lipiec 13, 2024
czwartek, 27 czerwiec 2024 11:41

Hitachi i Google Cloud ogłaszają strategiczne partnerstwo w celu przyspieszenia innowacji i produktywności za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji

GlobalLogic GlobalLogic pixabay

Hitachi wykorzysta modele Gemini i Vertex AI, aby pomóc przedsiębiorstwom poprawić wydajność biznesową

 

Hitachi, Ltd. (TSE:6501), i Google Cloud ogłosiły wieloletnie partnerstwo mające na celu przyspieszenie innowacji i produktywności przedsiębiorstw dzięki generatywnej sztucznej inteligencji. Hitachi utworzy nową jednostkę biznesową, skoncentrowaną na pomaganiu firmom w rozwiązywaniu wyzwań branżowych za pomocą modeli Gemini, Vertex AI i innych technologii chmurowych, a także wykorzysta sztuczną inteligencję Google Cloud w celu ulepszenia własnych produktów i usług. Dzięki partnerstwu Hitachi jeszcze bardziej przyspieszy rozwój Lumada, swojej podstawowej działalności cyfrowej, a także zwiększy wydajność operacyjną Grupy Hitachi.

Pod przewodnictwem GlobalLogic, lidera w dziedzinie inżynierii cyfrowej i spółki zależnej Grupy Hitachi, firmy utworzą Jednostkę Biznesową Hitachi Google Cloud (Hitachi Google Cloud Business Unit) i Centrum Doskonałości Google Cloud (Center of Excellence - CoE), aby szybko rozszerzać technologię Google Cloud na nowych i istniejących klientów korporacyjnych. Ponadto Hitachi będzie współpracować z Google Cloud w celu włączenia szkoleń z Google Cloud GenAI w program szkoleniowy Hitachi GenAI Professional. Program pogłębi wiedzę specjalistyczną i usługi zarządzane, dostępne za pośrednictwem tych jednostek biznesowych. To zapewni dużym organizacjom dostęp do zasobów potrzebnych do istotnej zmiany sposobów, w jaki wykorzystują AI w prowadzonych działaniach.

Dodatkowe główne obszary partnerstwa będą obejmować:

Nowe rozwiązania GenAI do modernizacji oprogramowania i obsługi klienta: Hitachi wykorzysta modele Gemini do tworzenia rozwiązań, które pomogą firmom skutecznie zmodernizować dotychczas stosowane systemy oprogramowania. Zastosuje też Google Cloud Contact Center AI, by zapewnić bardziej efektywną i staranną obsługę klienta. Na przykład, korzystając z Google Cloud Agent Assist, przedstawiciele obsługi klienta mogą na bieżąco być wspierani wiedzą i sugestiami rozwiązań, co pomoże im być bardziej produktywnymi i zapewniać lepszą obsługę. Nowe rozwiązania będą kompatybilne z architekturą GlobalLogic Platform of Platforms, która została zaprojektowana z myślą o potrzebach inteligentnych przedsiębiorstw.

Zapewnienie bezpiecznych rozwiązań GenAI dla środowisk lokalnych i chmurowych: Nowe rozwiązania Hitachi będą wspierać klientów działających zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Umożliwią tym samym przedsiębiorstwom modernizację działań przy jednoczesnym zachowaniu istniejących środowisk IT. Rozwiązania będą również kompatybilne z platformą Virtual Storage Platform One, dzięki czemu użytkownicy zyskają możliwość tworzenia aplikacji GenAI przy użyciu danych przechowywanych na hybrydowej platformie chmurowej Hitachi Vantara.

Wspólne inicjatywy wejścia na rynek: Hitachi i Google Cloud lepiej dostosują swoje zespoły sprzedażowe, marketingowe i inżynieryjne. Dzięki temu zapewnią klientom z różnych branż dostęp do zasobów potrzebnych do optymalnego wdrażania i zarządzania projektami GenAI za pośrednictwem Hitachi Google Cloud Business Unit i Google Cloud CoE. Obejmie to specjalistów GenAI, których Hitachi szkoli w zakresie technologii Google Cloud.

Wzmocnienie rozwoju talentów GenAI: Specjaliści GenAI z Hitachi odgrywają kluczową rolę we wspieraniu transformacji klientów za pomocą sztucznej inteligencji. Firma przeszkoli ponad 50 000 specjalistów GenAI w ramach globalnego programu szkoleniowego i zawrze w programie szkolenia z zakresu rozwiązań Google Cloud GenAI i technologii AI.

GlobalLogic i Google Cloud współpracują od ponad 15 lat. Pomagają przedsiębiorstwom zwiększać możliwości za pomocą rozwiązań, które ułatwiają skalowanie i wydajne osiąganie celów biznesowych.

Dzięki temu partnerstwu Hitachi wykorzysta możliwości Google Cloud w zakresie sztucznej inteligencji, aby poprawić i zwiększyć produktywność pracowników oraz przyspieszyć innowacje. Po rozszerzeniu możliwości naszych programistów i specjalistów z działów obsługi klienta o rozwiązania Google Cloud GenAI, takie jak modele Vertex AI i Gemini, Hitachi będzie w stanie lepiej zaspokajać potrzeby klientów w różnych branżach i w złożonych dziedzinach, takich jak energia, mobilność, produkcja i usługi cyfrowe” - powiedział Toshiaki Tokunaga, wiceprezes wykonawczy i dyrektor wykonawczy Hitachi.

Nitesh Banga, CEO, Dział Inżynierii Cyfrowej, Hitachi, oraz Prezes i CEO GlobalLogic, dodał: „Dzięki temu globalnemu sojuszowi Hitachi strategicznie dostosuje swoje podejście do rynku wraz z Google Cloud, aby osiągać wymierne rezultaty. Ustalamy wyraźne ścieżki współpracy, zwiększające efektywność i szybkość dostarczania rozwiązań naszym wspólnym klientom. Inwestycja w budowę Jednostki Biznesowej Google Cloud zapewni energię, a także wpłynie na zaangażowanie i harmonijną pracę zespołową, niezbędne do krótszego czasu wprowadzania produktu na rynek, przekształcając innowacje w szybki wzrost przychodów„.

Aby rozwiązać złożone wyzwania biznesowe za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji, przedsiębiorstwa potrzebują zaawansowanej technologii i wiedzy technicznej, żeby z powodzeniem wdrożyć ją w swoich organizacjach” - powiedział Thomas Kurian, dyrektor generalny Google Cloud. „Nasze partnerstwo z Hitachi zapewni klientom zasoby potrzebne do optymalnego budowania, wdrażania i zarządzania każdym etapem projektów związanych z generatywną sztuczną inteligencją”.