sobota, lipiec 20, 2024
czwartek, 27 czerwiec 2024 11:34

Opakowanie vacuum – nowoczesne rozwiązanie w branży mięsnej

opakowanie vacuum opakowanie vacuum pixabay

Opakowania vacuum zdobywają coraz większą popularność w przemyśle spożywczym, szczególnie w branży mięsnej. Dzięki swoim zaletom, wśród których na pierwszy plan wysuwa się oczywiście znaczne przedłużenie świeżości zapakowanych w nie produktów, pakowanie vacuum stało się niezastąpionym elementem nowoczesnego rynku spożywczego.

Firma Supravis, lider w produkcji opakowań, oferuje szeroką gamę opakowań tego typu dostosowanych do potrzeb firm produkujących i dystrybuujących mięso. Vacuum to technologia, obok której zdecydowanie nie można przejść obojętnie. Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego artykułu.

 

Pakowanie vacuum – zalety, które przekonują producentów i konsumentów

Pakowanie vacuum to metoda zabezpieczania żywności, w omawianym przez nas przypadku – mięsa, przed utratą świeżości. Polega na usunięciu powietrza z wnętrza wykonanego z folii opakowania, co skutkuje znacznym przedłużeniem świeżości produktów. Dzięki temu procesowi mięso chronione jest przed działaniem bakterii i pleśni, a także przed utlenianiem. To sprawia, że jest ono dłużej zdatne do spożycia i to bez utraty walorów zapachowych czy smakowych.

Najważniejsze zalety pakowania vacuum to zatem:

  • Dłuższa świeżość – mięso zabezpieczone przez opakowanie vacuum zachowuje świeżość przed dłuższy czas, co pozwala na jego bezpieczne przechowywanie oraz transport.
  • Ochrona przed drobnoustrojami – brak dostępu tlenu hamuje rozwój bakterii i pleśni, co gwarantuje bezpieczeństwo spożywania pakowanych w ten sposób produktów żywnościowych.
  • Estetyka i wygoda – opakowania vacuum są estetyczne i wygodne w użyciu, co przyciąga uwagę konsumentów.

Opakowania vacuum dla branży mięsnej od Supravis

Supravis to firma z długoletnim doświadczeniem w produkcji zaawansowanych technologicznie opakowań. Specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla różnych sektorów rynku, w tym branży mięsnej. W ofercie Supravis znajdują się m.in. opakowania vacuum, które są idealne do przechowywania mięsa. Wszystkie oferowane przez Supravis opakowania vacuum są niezwykle trwałe i szczelne. Wśród nich znaleźć można: folie do termoformowania (wysoko- i średniobarierowe), folie górne, czyli nakrywkowe (wysoko- i średniobarierowe), laminaty górne, czyli nakrywkowe (wysoko- i średniobarierowe), a także worki nietermokurczliwe (vacuum) z folii laminowanej średnio- i wysokobarierowej. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów, opakowania te skutecznie chronią mięso przed czynnikami zewnętrznymi.

Opakowania vacuum to innowacyjne rozwiązanie, które zrewolucjonizowało branżę mięsną, zapewniając dłuższą świeżość i lepszą ochronę produktów. Supravis, lider w produkcji opakowań na żywność, oferuje szeroką gamę wysokiej jakości opakowań vacuum, dostosowanych do potrzeb rynku. Zapoznanie się z ofertą Supravis to krok w stronę nowoczesnego, efektywnego i estetycznego pakowania mięsa.