wtorek, maj 28, 2024
sobota, 16 wrzesień 2023 18:28

Migracja do Shopify - o czym warto pamiętać?

migracja do Shopify migracja do Shopify Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Prowadzisz sklep internetowy i zastanawiasz się, czy warto zmienić platformę, na której działa? Jeśli tak, poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Opiszemy w nim pokrótce, jak przebiega migracja do Shopify i dlaczego takie rozwiązanie może być korzystne. Miłej lektury.

Czym jest migracja sklepu internetowego?

W największym uproszczeniu migracja to proces przeniesienia danych i funkcjonalności sklepu internetowego z jednej platformy na inną. Oznacza to, że nie tracimy swojej bazy produktów, zamówień, klientów, opinii czy ustawień. Wszystko jest przenoszone w taki sposób, aby zachować ciągłość działania sklepu i zapewnić jak najmniejsze utrudnienia dla użytkowników.

Dlaczego akurat migracja do Shopify?

Shopify to jedna z najpopularniejszych i najbardziej zaawansowanych platform do prowadzenia sklepów internetowych na świecie. Oferuje szereg korzyści, które przekonują właścicieli sklepów do migracji. Dotyczy to szczególnie tych sklepów, które powstały na starszych rozwiązaniach i nie do końca nadążają na najnowszymi trendami. Pamiętajmy też, że sam sklep na przestrzeni 2-3 lat może się mocno zmienić. Shopify jest:

- jest łatwy w obsłudze i zarządzaniu,
- zapewnia wysoką wydajność i bezpieczeństwo sklepu,
- jest skalowalny i elastyczny,
- oferuje wiele profesjonalnych i responsywnych szablonów, które możesz dostosować do swoich potrzeb i preferencji,
- oferuje transparentny cennik za swoje usługi oraz atrakcyjne usługi np. integracja systemu płatności z kluczowym dostawcą tego typu usług.

Jakie są kluczowe elementy migracji sklepu do Shopify?

Migracja do Shopify może wydawać się bardzo skomplikowana i czasochłonna. O czym warto zatem pamiętać? Wszystko zależy od tego, czy planujemy wykonać ją samodzielnie, czy skorzystamy z fachowej pomocy. Zazwyczaj migracja składa się z ok. 10 etapów m.in. analizy przedwdrożeniowej, założenia środowiska, konfiguracji środowiska na Shopify, migracji danych, przeniesienia treści. To o czym należy pamiętać, to, że na każdym z tych etapów nawet mały błąd może oznaczać niepotrzebne kłopoty. Chcesz poznać więcej szczegółów i poznać krok po kroku jak przebiega cały proces - odwiedź stronę migracja do Shopify.

Dlaczego proces migracji warto oddać we właściwe ręce?

Migracja do Shopify może być względnie łatwa, jeśli przeprowadzimy ją przy pomocy specjalistów.
Możemy wybierać spośród agencji lub zdać się na ekspertów, którzy na co dzień zajmują się wdrożeniami. Jedną z takich osób jest Grzegorz Sękowski, który od kilku lat pomaga sklepom zarówno w różnego rodzaju wdrożeniach, jak również zwiększaniu sprzedaży. Szczegóły i rekomendacje dostępne są na stronie https://grzegorzsekowski.pl/

Dlaczego warto oddać migrację w ręce eksperta?

Samodzielne próby migracji w skrajnych przypadkach mogą narazić nas na różnego rodzaju błędy lub awarie, utratę pozycji w wyszukiwarkach a tym samym utratę części klientów. Dlatego warto zlecić migrację do Shopify profesjonaliście, a samemu poświecić się bieżącym sprawom.

Podsumowanie

Jak widać migracja do Shopify może być świetnym sposobem na rozwój i poprawę funkcjonalności naszego sklepu internetowego. O ile tylko powierzymy ją ekspertowi, możemy być pewni, że nasi klienci nie zauważą zmiany, a jeśli już, będą to zmiany na plus rozumiane jako poprawa użyteczności sklepu.