sobota, maj 25, 2024
czwartek, 24 sierpień 2023 19:01

Transport w firmie – klucz do efektywności w biznesie

wózek transportowy wózek transportowy mat.prasowe

W przestrzeniach, jak magazyny, fabryki czy warsztaty, gdzie codzienne prace związane są z przemieszczaniem ciężkich elementów, kluczem do wydajności jest inwestycja w sprzęt ułatwiający transport. Chodzi tu o sprzęt do transportu wewnątrzzakładowego, takie jak platformy, wózki czy taczki. Doradzamy, jak dobrać najlepsze narzędzia do ulepszenia logistyki w Twojej firmie!

 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w platformę transportową?

W wielu przedsiębiorstwach wózek transportowy stanowi podstawowy element wyposażenia. Pracownicy bez odpowiedniego sprzętu narażeni są na przeciążenia czy inne urazy. Używanie wózka transportowego pozwala na uniknięcie tych zagrożeń, jednocześnie przyspieszając i ułatwiając prace – możemy przewozić więcej towarów jednocześnie. Dlatego takie rozwiązania są popularne w miejscach jak sklepy, sortownie czy magazyny.

Jak dobrać odpowiednią platformę?

Przy wyborze platformy transportowej należy uwzględnić rodzaj i waga towarów, które będą na niej transportowane. W zależności od potrzeb, warto zwrócić uwagę na jej wielkość oraz maksymalne obciążenie – podkreśla ekspert z firmy EMPORO, Mirosław Stańczyk – Jeżeli mamy ograniczoną przestrzeń, idealne są platformy mniejsze, ale o dużej nośności. Ponadto niski profil platformy pozwala na łatwy załadunek, nie wymagając podnoszenia towarów na duże wysokości. Niektóre modele mogą unieść do 9 ton, ale zestawiane razem – nawet do 34 ton.

Inne ważne aspekty to powłoka antypoślizgowa platformy oraz konstrukcja chroniąca podłoże przed uszkodzeniami. Solidność wykonania i wytrzymałość są również istotne – stalowe profile gwarantują trwałość i odporność na skręty. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj kół – te wykonane z poliuretanu są ciche i nie pozostawiają śladów.

Wózki piętrowe – funkcjonalność w przestrzeniach o ograniczonej powierzchni

Wózki piętrowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla firm, które poszukują sposobów na optymalizację przestrzeni podczas transportu wewnątrzzakładowego. Dzięki kilku poziomom półek, możliwe jest ułożenie towarów w sposób bardziej uporządkowany i efektywny, co jest szczególnie przydatne w miejscach o ograniczonej powierzchni, takich jak małe magazyny czy sklepy. Ponadto wózki piętrowe doskonale sprawdzają się przy segregacji różnego rodzaju produktów lub narzędzi, umożliwiając łatwy dostęp do każdej z półek. Dzięki ich konstrukcji, prace związane z załadunkiem czy rozładunkiem stają się bardziej płynne, co przekłada się na lepszą wydajność i oszczędność czasu pracowników. Wybierając wózek piętrowy, warto zwrócić uwagę na jego nośność, jakość wykonania oraz łatwość w manewrowaniu w ciasnych przestrzeniach.

Zestaw platform transportowych

Kiedy łączymy kilka platform w zestaw transportowy, zyskujemy jeszcze więcej możliwości. Są one bardziej wydajne, mają większą nośność i zapewniają komfort pracy operatora. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie dwóch wózków nośnych z jednym lub dwoma wózkami sterującymi. Ważne jest, aby pamiętać, że nośność całego zestawu to suma nośności poszczególnych platform, ale tylko gdy są równomiernie obciążone. W przeciwnym razie kluczowe jest odpowiednie rozmieszczenie platform w zależności od ciężaru przewożonych towarów.