poniedziałek, kwiecień 22, 2024
sobota, 20 sierpień 2022 19:22

Kangurki kurierskie – co to jest i gdzie można je kupić?

kangurki kurierskie kangurki kurierskie pixabay

Czy słyszałeś kiedyś o kangurach kurierskich? Co kryje się pod tą niezwykle wdzięczną nazwą: kangurki kurierskie? Śpieszymy z odpowiedzią, aby zaspokoić Twoją ciekawość! 

 

Kangurki kurierskie – czym są?

Kangurki kurierskie to nic innego jak przylgi kurierskie, znane także jako oklejki. Są to przezroczyste opakowania na etykiety wysyłkowe doklejane do paczki. Wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałej folii, zapewniają świetne zabezpieczenie dla danych adresowych na czas transportu. W kangurku kurierskim można umieścić dodatkowo dowód zakupu, fakturę, instrukcję obsługi, kartkę z podziękowaniem za zakup lub inne ważne dokumenty, które chcemy, by w bezpieczny sposób dotarły do adresata. Umieszczając dokumenty i papiery w kangurku, mamy pewność, że w trakcie transportu nic się z nimi nie stanie oraz nie ulegną uszkodzeniu przed dotarciem we właściwe miejsce. 

Kangurki kurierskie to specyficzny rodzaj kieszonki, przyklejany do paczek różnego typu. Zupełnie bez znaczenia czy nasza paczka ma opakowanie wykonane z kartonu, foli typu stretch, foliopaka czy papieru – kangurki kurierskie wszędzie przylegają doskonale! Nie odrywają się samoczynnie oraz są odporne na warunki atmosferyczne, brud oraz kurz. Kangurkom kurierskim niestraszna wilgoć ani śnieg – będą świetnie chroniły swoją zawartość przed tym, co może ją spotkać pod gołym niebem. Co ważne, kangurki kurierskie często powstają z surowców pozyskanych z recyklingu oraz same również mogą być poddawane temu procesowi. 

Kangurki kurierskie najczęściej mają jedną stronę samoprzylepną, dla łatwego i szybkiego montażu do paczki. Można jednak również kupić kangurki kurierskie bez folii samoprzylepnej, jeśli czujemy, że w naszym przypadku nie znajdzie to zastosowania. Standardowo jednak przylgi zawierają jedną część samoprzylepną. Taka jest idea, aby móc szybko i łatwo zamontować je na przesyłkach. 

Kangurki kurierskie – gdzie można je kupić?

Sklepy z wyposażeniem do biur, hurtownie papiernicze jak i liczne sklepy internetowe w stylu T-Pack – to miejsca, w których z łatwością znajdziemy kangurki kurierskie. Wysokie zapotrzebowanie na rynku na tego typu produkty naturalnie wymusza istnienie wielu miejsc, w których kangurki kurierskie są dostępne i z łatwością można je kupić. Kangurki kurierskie są stosunkowo niedrogie. Koperty te występują w różnych rozmiarach, najczęściej są całkowicie przezroczyste, ale zdarzają się też kangurki kurierskie kolorowe. Pakowane są bardzo często po 100 lub 1000 sztuk. W zależności od zapotrzebowania możemy kupić mniejsze bądź większe opakowanie kangurków.