sobota, maj 25, 2024
środa, 27 lipiec 2022 19:04

Wywóz gruzu – dlaczego warto wynająć kontener na gruz?

wywóz gruzu katowice wywóz gruzu katowice pixabay

Remont i budowa to perspektywa przestrzeni dopasowanej do Twoich potrzeb. To także mnóstwo śmieci i odpadów budowlanych, które nie mogą trafić do zwykłego kontenera.

Dobra organizacja to podstawa, dlatego kwestie odpadów dobrze jest przemyśleć jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Lepiej będzie wyrzucić gruz na własną rękę czy zdecydować się na wynajem kontenera na gruz? Wystarczy mały zbiornik czy niezbędny będzie duży kontener? Wywóz odpadów naprawdę może być prosty, a jego koszt nie zwali Cię z nóg. Na czym polega wywóz gruzu? Przeczytaj, czy warto skorzystać z usług profesjonalistów!

Na czym polega wynajem kontenerów na gruz?

Jeden telefon, mail albo rozmowa z pracownikiem wybranej placówki firmy – tylko tyle trzeba, aby zapewnić wywóz gruzu Śląsk i podstawienie kontenera na gruz w dowolnie wybrane miejsce. Zbiornik może trafić przed blok, na plac budowy albo do ogrodu, czyli wszędzie tam, gdzie wykonywane będą prace budowlane.

Wybierając kontenerowy wywóz gruzu z https://www.wywozgruzukatowice.pl/ nie musisz martwić się szczegółową segregacją śmieci, ich transportem ani utylizacją. Firma podstawia kontener na gruz i odbiera go w ustalonym czasie – standardowo jest to siedem dni, jednak możesz bezpłatnie przedłużyć okres dzierżawy zbiornika do nawet czternastu dni. Wywóz odpadów odbywa się zgodnie z polskim prawem: klient otrzymuje fakturę oraz Kartę Przekazania Odpadu, a w razie potrzeby ma wgląd do kwitów wagowych.

Cena usługi zależy od pojemności kontenera, jego przeznaczenia oraz miejscowości, w jakiej jest wykonywana. Im większy zbiornik, tym wyższy koszt, jednak wynajem kontenerów na gruz jest bardzo opłacalny niezależnie od gabarytów wybranego pojemnika. Wyliczone koszty opłacisz przelewem bankowym albo gotówką (do wyboru: przy podstawieniu kontenera lub jego odbiorze).

Wywóz gruzu, czyli jak szybko pozbyć się odpadów budowlanych

Kontenery na gruz sprawnie rozwiązują problem zalegających odpadów budowlanych. Nie musisz wyrzucać ich na własną rękę, a komfort składowania to wygoda i czystość pracy. Takie odpady powinny być odpowiednio składowane – wyrzucanie ich do zwykłych śmietników zagrożone jest karą grzywny w wysokości 5 000 złotych. Co więcej, gruz, który załadujesz do kontenera komunalnego może uszkodzić śmieciarkę – wtedy do mandatu za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących wywozu odpadów trzeba doliczyć koszty ewentualnej naprawy sprzętu.

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych jest opłacalny pod każdym względem. Sam decydujesz, jak duży zbiornik chcesz wynająć – możesz wydzierżawić jeden kontener na gruz albo kilka, które rozstawisz w różnych miejscach bezproblemowo pozbywając się odpadów. Warto wiedzieć, że odpady budowlane dość mocno ingerują w ekosystem wpływając negatywnie na porost roślin oraz ich stan. Zlecając utylizację odpadów profesjonalnej firmie oszczędzasz sporo czasu i pieniędzy, nie musisz też martwić się formalnościami. Zyskujesz na tym Ty i Twoje otoczenie, bo śmieci nie zanieczyszczają okolicy.