czwartek, maj 30, 2024
czwartek, 12 maj 2022 19:15

Copywriting po angielsku dla małych firm - czy to sie opłaca?

Copywriting po angielsku Copywriting po angielsku pixabay

Copywriting po angielsku to pierwszy krok do otwarcia się firmy na rynki angielskojęzyczne. Tak naprawdę to właśnie poprzez stronę internetową zagraniczny klient w pierwszej kolejności styka się z naszą firmą.

Zwłaszcza w przypadku małych i średnich firm kreowanie wizerunku w Internecie jest niezwykle ważne ze względu na potencjalny, duży zasięg i niewielkie związane z tym koszty. Na pytanie – czy to się opłaca jest więc jedna odpowiedź – tak, natomiast jak znaleźć firmę, która przygotuje obcojęzyczne treści profesjonalnie? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Copywriter copywriterowi nie równy

Na rynku znaleźć dziś można bardzo wiele firm oferujących usługi copywritingu w języku angielskim. Jednakże do tego tematu należy podchodzić bardzo ostrożnie. Bo copywriter angielski musi posiadać szereg umiejętności, dzięki którym jego praca przyniesie wymierne korzyści dla naszej firmy. Przede wszystkim musi perfekcyjnie władać językiem angielskim, najlepiej jeśli ta umiejętność będzie potwierdzona certyfikatem C2. Bardzo dobrze również, jeśli copywriter będzie native speakerem, dla którego język angielski jest pierwszym językiem, w związku z czym posługuje się nim w zupełności naturalnie. Czy znalezienie freelancera, którego umiejętności gwarantują jedynie opinie mniej lub bardziej znanych nam osób to dobre rozwiązanie? Niekoniecznie. Najlepiej zdać się na usługi profesjonalnej agencji, która zagwarantuje jakość, dokładność i naturalność przygotowanych treści. Copywriting po angielsku jest bardzo trudnym do zweryfikowania zleceniem, w związku z czym dużo bezpieczniej będzie postawić na profesjonalną agencję, która swoją renomą zagwarantuje wysoką jakość przygotowanych materiałów.

Mała firma, a copywriting

Wiele osób zastanawia się, czy copywriting angielski to rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej. Jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują nowych rynków zbytu dla swoich produktów, czy usług. Posiadając już przygotowaną stronę internetową, bądź treści w języku polskim, należy bowiem nie tylko je przełożyć na angielski, ale zrobić to w sposób jak najbardziej naturalny i czytelny dla osoby angielskojęzycznej. Korzyści płynące z profesjonalnych treści przygotowanych przez angielskojęzycznego copywritera będą dla firmy ogromne. Dobrze opisana firma, produkty, czy usługi które świadczy przedsiębiorstwo to podstawa. Pozwala wykreować w wyobraźni klienta taki wizerunek, jakiego pragniemy. Dodatkowo, osoby, które na co dzień posługują się językiem angielskim, czytające przygotowane na stronie teksty, nie poczują że są one sztuczną kalką z obcego języka. Informacja przygotowana dla potencjalnych klientów anglojęzycznych, musi być rzeczowa i zrozumiała, a także profesjonalna i naturalna językowo. W ten sposób tworzy się relacje biznesowe, które mają prawo bytu przez wiele lat, są pełne obustronnego zaufania. Nawet jeśli nasza firma jest dopiero na początku swojej drogi, warto zainwestować część środków w usługi profesjonalnej agencji. Dzięki temu od samego początku mamy szansę na kooperację na rynkach zagranicznych.