sobota, maj 18, 2024
sobota, 11 grudzień 2021 18:30

Reklama strony firmowej – pozycjonowanie abonamentowe czy za efekt?

Pozycjonowanie za efekt Pozycjonowanie za efekt pixabay

Pozycjonowanie za efekt i pozycjonowanie abonamentowe to dwa najpopularniejsze typy umów o pozycjonowania, na podstawie których możemy promować naszą stronę i współpracować z agencjami SEO.

Przeważnie jako nowych klientów przybywających do agencji SEP trapią nas liczne wątpliwości który typ pozycjonowania wybrać i która umowa będzie lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim należy jednak poznać dokładne ich działanie, a także zalety jakie posiadają. Wszystkie najważniejsze informacje o dwóch najpopularniejszych typach umów oraz ich zaletach prezentujemy poniżej.

Pozycjonowanie abonamentowe

Pierwszym typem umowy na podstawie której agencja SEO może wykonywać pozycjonowanie stron internetowych, jest pozycjonowanie abonamentowe. Jest to umowa, gdzie powierzamy naszą stronę internetową agencji SEO, płacąc miesięcznie za jej pozycjonowanie. W zamian za to agencja SEO w trakcie trwania umowy będzie wdrażała regularnie określone działania pozycjonujące. Pozycjonowanie abonamentowe umożliwia wybranie konkretnej opcji lub pakietu które adekwatnie wraz ze wzrostem ceny oferują większą ilość prac pozycjonujących przy naszej stronie internetowej.

Przede wszystkim pozycjonowanie w typie abonamentowym jest korzystniejsze w dłuższej perspektywie czasu. Agencja SEO je wykonująca, może zaplanować wykonanie poszczególnych działań na przestrzeni trwania całej umowy, a także pozycjonować kompleksowo wszystkie elementy serwisu, aby był jak najlepiej dostosowany do wyszukiwarki Google. Widoczność strony jest zatem efektem regularnych prac a jakoś strony jest systematycznie zwiększana.

Drogim plusem przy pozycjonowaniu abonamentowym jest również klarowność finansowa. Zarówno klient dokładnie wie, jakie koszty pozycjonowania poniesie na przestrzeni trwania całej umowy, a agencja również na pewność regularnego zysku, mogąc skupić się na systematycznym pozycjonowaniu witryny. Pozycjonowanie abonamentowe jest również nieco korzystniejsze od strony finansowej w długim okresie gdyż agencje SEO są skłonne zaoferować więcej profitów w zamian za regularny przychód. W pozycjonowaniu abonamentowym łatwiej również o transparentność działań agencji SEO, która regularnie tworzy raporty z wykonywanych prac i przesyła je klientowi

Pozycjonowanie za efekt

Pozycjonowanie za efekt to pozycjonowanie stron internetowych, gdzie określamy cel jaki chcemy osiągnąć, a agencja SEO otrzymuje zapłatę jedynie wtedy kiedy osiągnie wszystkie wcześniej ustalone efekty. Gdy działania SEO nie przyniosą rezultatu i agencja nie osiągnie zamierzonego efektu, nie otrzyma zapłaty od klienta. Pracownicy agencji SEO w tym typie współpracy określają razem z klientem, na jakie celach mu zależy i co chce osiągnąć ze swoją witryną, a następnie wyceniają usługę adekwatnie do wyników, jakie chce osiągnąć klient. Gdy obie strony dojdą do porozumienia, podpisywana jest umowa, a agencja SEO rozpoczyna działania pozycjonujące.

Pierwszym plusem pozycjonowania za efekt jest uczciwe rozliczenie prac. Dla nas jako nowych klientów jest to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu albo uzyskamy interesujące nas efekty albo nie wydamy ośrodków — co teoretycznie może mieć miejsce przy pozycjonowaniu abonamentowym, gdzie wydamy środki na kompleksowe działania które podniosą pozycję witryny w wyszukiwarce Google, ale w taki sposób na którym nam nie zależy. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której wydamy środki, a nadal będziemy musieli osiągnąć pewien efekt. Pozycjonowanie za efekt daje również możliwość skupienia się bezpośrednio na tych elementach witryny, które są dla nas ważne i osiągnięciu tego celu, na który najbardziej liczymy. Pozycjonowanie za efekt jest również bardziej efektywne. Skupiając się na konkretnych celach oraz wykonując konkretne czynności pozycjonujące dany efekt uzyskamy dużo szybciej, aniżeli przy kompleksowym pozycjonowaniu witryny.

Pozycjonowanie abonamentowe czy za efekt — Co wybrać?

Pozycjonowanie za efekt przede wszystkim warto wybierać, jeśli zależy nam na konkretnym celu, który chcemy osiągnąć poprzez posiadanie strony internetowej. W takiej opcji należy wykorzystać jej potencjał w tym kierunku i skupić się na konkretnych działaniach i efektach pozycjonowania. Pozycjonowanie za efekt warto wybierać również, gdy zależy nam na krótkotrwałej kampanii i nie planujemy kompleksowego rozwijania witryny. Pozycjonowanie efektowe umożliwiają również elastyczne wdrożenie i ustalenia z agencją SEO konkretnych efektów, na jakich nam zależy najbardziej. Jest to bardzo elastyczne rozwiązanie które można wdrożyć prosto, co przedstawiamy np. w naszej ofercie pozycjonowania za efekt gdzie dokładnie opisujący całą współpracą.

Pozycjonowanie abonamentowe przeznaczone jest z kolei dla klientów, którzy chcą osiągać pewne cele w danej branży, ale głównie zależy im na kompleksowym rozwijaniu witryny i zwiększaniu jej widoczności w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie takie, warto zatem wdrażać, jeśli planujemy długotrwałe działania marketingowe, a strona internetowa ma być ich główną częścią. Pozycjonowanie stron w trybie abonamentowym jest również niezwykle elastyczne. W ten sposób możemy pozycjonować stronę internetową, wdrażać pozycjonowanie sklepów internetowych czy innych serwisów