piątek, maj 31, 2024
czwartek, 09 grudzień 2021 18:55

Dobry magazyn, czyli jaki?

wynajem hal magazynowych wynajem hal magazynowych pixabay

Podstawowa funkcja jaką pełni magazyn to przechowywanie produktów przed dystrybucją lub eksportem. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby magazyn działał wydajnie, konieczne jest wdrożenie wielu rozwiązań.

Poniżej zwracamy uwagę na 3 czynniki, które należy uwzględnić i dobrze przemyśleć zanim podejmiemy decyzję o wynajmie, budowie czy też zakupie magazynu.

 

Lokalizacja

Niezależnie od tego czy firmy decydują się na wynajem hal magazynowych czy też budowę od zera, odpowiednia lokalizacja może znacznie przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa. Warto jest zadbać o to, aby magazyn znajdował się w dobrze skomunikowanym miejscu. Sprawny transport będzie możliwy, gdy w pobliżu znajdą się ważne szlaki komunikacyjne. Taka lokalizacja będzie procentować również w dłuższej perspektywie. Kalisz jest jednym z bardziej atrakcyjnych miast w województwie wielkopolskim pod kątem prowadzenia działalności zarówno w wymiarze lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym. Firma Tel RED ma w swojej ofercie korzystnie położone magazyny na sprzedaż oraz wynajem. Budowa hal magazynowych, parków przemysłowych czy centrów logistycznych zgodnie ze specyfikacją danego klienta – w systemie build-to-suit - jest domeną tego dewelopera. Magazyny BTS pozwalają inwestorowi na wybór dogodnej lokalizacji, charakteryzują się one również wysoką funkcjonalnością.

Projekt hali

Projekt magazynu powinien uwzględniać rodzaj towarów i wszelkie niezbędne uwarunkowania. Przykładowo, system chłodzenia będzie jednym z najistotniejszych elementów w przypadku, gdy w obiekcie będzie przechowywana żywność wymagająca zapewnienia odpowiednio niskiej temperatury. Wielkogabarytowe przedmioty wymagają z kolei odpowiedniego systemu regałowego, tak aby możliwe było osiągnięcie nie tylko większej wydajności, ale również bezpieczeństwa zarówno towarów jak i pracowników magazynu.

Optymalna organizacja

Aby możliwy był właściwy przepływ materiałów i towarów, które są przechowywane w magazynie konieczna jest dobra organizacja. Podział na sektory i lokalizacje to tylko jeden z wielu aspektów wartych przeanalizowania. W nowoczesnych magazynach chętnie sięga się po systemy informatyczne. Mogą one posłużyć do wydawania odpowiednich poleceń odnoszących się do kompletowania czy też wysyłki poszczególnych partii produktów. Prawidłowo skonfigurowany program pozwoli zoptymalizować zyski oraz usprawnić działanie przedsiębiorstwa.