środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 31 maj 2021 20:19

Co to jest magazyn SBU?

magazyny SBU magazyny SBU

Obiekty typu SBU zyskują coraz większą popularność wśród firm funkcjonujących na rynku magazynowym. Z uwagi na rosnący popyt, rośnie także podaż tego rodzaju inwestycji.

Magazyn SBU ma powierzchnię od 500 do 5 tys. mkw., jest więc dobrą opcją dla firm rozpoczynających swoją działalność czy wszystkich biznesów, dla których taka powierzchnia przechowywania jest wystarczająca. Firmy oferujące takie projekty są bardziej elastyczne, jeśli chodzi o podejście do wynajmu obiektów magazynowych.

Co ważne, powierzchnia biurowa w magazynach SBU odznacza się wyższym standardem wykończenia, aniżeli w klasycznych budynkach magazynowych. Magazyny tego typu oferują wiele praktycznych rozwiązań, które stanowią połączenie funkcjonalnych modułów (biura, małe magazyny, lekka produkcja).

To propozycja dla firm ceniących sobie dobry wygląd budynku, funkcjonalność, ale także pomieszczenia biurowe z wyższym standardem wykończenia.

Ponadto, biura mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań najemcy, jeśli chodzi o układ i wielkość pomieszczeń.

Magazyny SBU zlokalizowane są zazwyczaj w dzielnicach biznesowo-przemysłowych, w niewielkiej odległości od centrum miast. Dużą zaletą jest dobry dostęp do transportu publicznego oraz istotnych arterii komunikacyjnych. Stanowią połączenie doskonałej lokalizacji z wysokim standardem wykończenia, dzięki czemu cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem. Ze względu na nich niewielką powierzchnią, bez problemu można znaleźć dla nich optymalną lokalizację.

Dla kogo magazyny SBU są dobrą propozycją?

Duże powierzchnie magazynowe nie spełnią potrzeb mniejszych przedsiębiorstw. Na rynku działają branże, w których specyfika biznesu potrzebuje niewielkich obiektów. Dla wielu najemców lepszym rozwiązaniem zamiast wielkopowierzchniowego magazynu jest ten formatu SBU - zobacz ofert magazynów SBU na axiimmo.com

Korzystną opcją jest połączenie części magazynowo-biurowej, co jest ważne dla firm, którym zależy, aby w jednej lokalizacji mieć zarówno magazyn, jak i biuro. Projekty SBU znajdują się w dogodnych lokalizacjach, z dostępem do komunikacji miejskiej i centrum miasta. Jest to duża zaleta dla wszystkich przedsiębiorstw, dla których liczy się krótki czas dostaw do klienta końcowego.

Ponadto, w ofercie SBU pozwala na przygotowanie w jednym module powierzchni wystawienniczej albo ekspozycyjnej. Small Business Units odpowiada na potrzeby niewielkich firm, dla których wynajmowanie sporych magazynów nie byłoby opłacalne. To także dobry wybór dla przedsiębiorstw, które dopiero się rozwijają i nie mają dużych wymagań, co do wielkości obiektu. Jest to opcja dla najemców, którzy chcą posiadać reprezentatywne i dobrze wyposażone biuro, wraz z magazynem zlokalizowanym niedaleko od centrum miasta.

Często na tego typu obiekt decydują się firmy z branży usługowej, handlowej, IT, a także firmy prowadzące dystrybucje na rynek lokalny.

Jaka jest przyszłość magazynów typu SBU?

Obiekty tego rodzaju cieszą się rosnącą popularnością, a w ciągu następnych lat będą one z pewnością niezwykle funkcjonalnym i korzystnym wyborem dla wielu firm z różnych branż. Takich inwestycji powstaje w naszym kraju coraz więcej, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Wrocław. Tu przeczytasz więcej na temat lokalizacji magazynów SBU w Polsce: https://www.axiimmo.com/baza-wiedzy/magazyn-mozna-dopasowac-do-wielkosci-firmy/

Trzeba jednak pamiętać, że z uwagi na świetną lokalizację magazynów, należy liczyć się z wyższym kosztem wynajmu, aniżeli w przypadku powierzchni magazynowych znajdujących się poza miastem. Dzieje się tak przez wyższe ceny gruntów w miastach oraz z wyższego kosztu realizacji inwestycji. Pomimo tego, w wielu przypadkach taki projekt może okazać się najlepszym rozwiązaniem.