środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 31 maj 2021 20:23

Nowe mieszkania we Wrocławiu 2021 – charakterystyka

nowe mieszkania we Wrocławiu nowe mieszkania we Wrocławiu adobestock

Roczna pandemia dała się we znaki niemal każdemu. Pojawiło się wiele problemów z nią związanych, ale także wielu Polaków odnalazło swoją szansę na dodatkowy zarobek, zmianę pracy czy powiększenie oszczędności.

O ile sklepy i restauracje nie mogą cieszyć się ogromnymi zyskami o tyle pojedynczy obywatele nie wydając pieniędzy na zakupy, mają nieco więcej oszczędności, a to daje możliwość spełnienia marzeń np. o zakupie mieszkania. Dziś kilka słów o nowych mieszkaniach we Wrocławiu.

 

Ciasne, ale własne

To hasło jest bardzo często powtarzane i wdrażane w życie podczas kupowania pierwszego mieszkania. Do najmniejszych mieszkań należą kawalerki składające się z 1-2 pokoi oraz kuchni i łazienki. Takiej wielkości mieszkanie doskonale sprawdza się w przypadku singli lub par. Kawalerki są chętnie kupowane ze względu na stosunkowo niską cenę. Często właściciele kupują je nie dla siebie, ale na wynajem. Małe mieszkanie jest doskonałą inwestycją, zwłaszcza w dużych, studenckich miastach.

Małe, ale bez przesady

W ostatnich latach na rynku nieruchomości pojawiła się nowość – mieszkania – lokale użytkowe. Jest to odpowiedź deweloperów na wysokie zapotrzebowanie na małe mieszkania. Ponieważ prawo budowlane wyraźnie określa minimalną powierzchnię mieszkania na 25 metrów kwadratowych, w sprzedaży pojawiły się „lokale użytkowe” o mniejszej powierzchni. Koszt takiego mieszkania jest niższy niż kawalerki, ale ma ono swoje ograniczenia. Powierzchnia poniżej 25 metrów kwadratowych to bardzo mała przestrzeń, a co się z tym wiąże nie nadaje się do zamieszkania przez więcej niż jedną osobę. Ta nowoczesna forma mieszkalna stała się jednak hitem wśród młodych ludzi żyjących samotnie.

Mieszkania dla rodzin

Poza mieszkaniami dla singli i par stale powstają nowe mieszkania we Wrocławiu dla rodzin z dziećmi. Najchętniej wybierane są mieszkania 3 i 4-pokojowe, z przestronną kuchnią. Wrocławianie cenią sobie także posiadanie balkonu lub tarasu. W ofercie deweloperskiej są obecnie zarówno mieszkania o średnim standardzie znajdujące się w dopiero powstających blokach, ale również wspaniałe apartamenty o nietypowej, często piętrowej budowie. Poszukujący mieszkań Wrocławianie chętnie sprawdzają wszystkie dostępne opcje i wybierają najlepsze dla siebie.

A może dom…?

Mieszkania powstające w mieście są wygodne, ale nie każdy marzy o zamieszkaniu w bloku, zwłaszcza w okresie pandemii. Polacy poczuli, że posiadanie własnego kawałka ziemi to „wolność” w pigułce. Taki malutki ogródek przed domem stał się marzeniem wielu młodych ludzi, którzy postanowili zainwestować pieniądze właśnie w domek na obrzeżach miasta. Wadą takich domów jest odległość do centrum i często, nie najlepsza komunikacja. Jednakże własny dom ma tak wiele zalet, że brak autobusów i tramwajów to tylko drobna niedogodność.

Wrocław jest miastem, które stale rośnie. Zjeżdżają się tutaj młodzi ludzie na studia, a potem szukają tu pracy i zostają już na stałe. Aby móc cieszyć się życiem potrzebują mieszkań. Często przez lata muszą wynajmować pokoje dla siebie, ale marzenie o własnym „m” jest tak silne, że coraz chętniej szukają szansy na ciasny, ale własny kąt. Nowe mieszkania we Wrocławiu są chętnie kupowane, a to oznacza, że Wrocław jest jednym z najchętniej wybieranych miast do zamieszkania.

Jeśli szukasz nowego mieszkania, możesz skorzystać z różnych stron o tematyce z zakresu nieruchomości, m.in. obido.pl, które na pewno okażą się bardzo pomocne w ostatecznym wyborze.