wtorek, maj 28, 2024
środa, 21 kwiecień 2021 11:29

Wady i zalety obecności adwokata na rozprawie rozwodowej

ncipelczynskiego ncipelczynskiego pixabay

Obecność adwokata na rozprawie rozwodowej nie jest koniecznością. Dlatego, gdy czeka nas rozwód, to nie zawsze jesteśmy w stanie ustalić, czy faktycznie powinniśmy sięgać po jego wsparcie, czy też nie. Jakie są wady i zalety obecności adwokata na rozprawie rozwodowej? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

 

Zalety obecności adwokata na rozprawie rozwodowej

Warto zacząć od tego, że adwokat to wykwalifikowana osoba, która jest w stanie zapewnić nam swoje profesjonalne wsparcie na każdym etapie http://ncipelczynskiego.pl współpracy. Oznacza to, że nie tylko chętnie będzie nam towarzyszył na rozprawie rozwodowej, ale również zapewni fachowe doradztwo, czy nawet pomoc przy sporządzaniu pozwu rozwodowego, a także przy jego składaniu. Jeśli zdecydujemy się na jego usługi, to możemy być pewni, że stanie przy nas na każdej sprawie i zadba o nasze interesy. Co więcej, jeśli wyrazimy taką wolę, to może występować w roli naszego reprezentanta, co sprawi, że nasza obecność na rozprawie ograniczy się tylko do minimum.

Wady obecności adwokata na rozprawie rozwodowej

A co z wadami? Czy obecność adwokata na rozprawie rozwodowej niesie ze sobą jakieś wady? Co niektórzy jako wadę wskazują opłaty, jakie zostaną naliczone z tego tytułu. Wiadomo, że adwokat nie świadczy swoich usług pro bono, więc gdy zdecydujemy się skorzystać z jego pomocy, to będziemy musieli ponieść z tego tytułu opłaty. Jednak czy pomoc fachowca można ocenić jako wadę? W końcu to on pomoże nam przebrnąć przez trudny etap w życiu, zapewni też pomoc na rozprawie, jak i na całym etapie postępowania, więc warto koszty z tego tytułu potraktować jako inwestycję w swój spokój. Poza tym wystarczy postawić na wsparcie najlepszego fachowca z branży, by się przekonać, że jego usługi wcale nie są takie drogie. Wszystko to zasługa tego, że mamy do czynienia z profesjonalistą, którą doskonale rozumie potrzeby swoich klientów i zawsze uczciwie wycenia swoje usługi, więc możemy być pewni, że nie będą mocnym obciążeniem dla naszego portfela.