sobota, maj 18, 2024
poniedziałek, 19 kwiecień 2021 07:00

Producent kebabu tłumaczy, czym różnią się od siebie poszczególne typy kebabów

producent kebabu producent kebabu pixabay

Chyba nie istnieje osoba (poza wegetarianami i weganami), która nie doceniłaby soczystego mięsa. Nie mamy, co ukrywać - większość z nas kocha kebab!

Nic dziwnego - to posiłek, który można zjeść o prawie każdej porze. Czy wiesz, że metoda gotowania mięs i warzyw w stylu kebaba sięga XVII wieku? Nic więc dziwnego, że jest taki pyszny, skoro przygotowywany od pokoleń przez wielu producentów kebabów.

 

Jeśli kiedykolwiek byłeś ciekaw, czym różnią się od siebie niektóre rodzaje mięs - producent kebabu rozwieje Twoje wszystkie wątpliwości. Czas dowiedzieć się, jakie są różnice między sis kebabem, adana, beyti!

Dowiedz się od producenta kebabu więcej, na temat jego rodzajów!

Kebab znamy wszyscy, ale czy wiesz, jakie są dokładnie jego rodzaje? Czym różni się doner od sis? Wcale się nie dziwimy, ponieważ to kwestia nieco skomplikowana, ale twoje wszystkie wątpliwości rozwieje producent kebabu! Informacje te sprawią, że zrozumiesz niekiedy subtelne różnice pomiędzy poszczególnymi produktami!

Sis kebab - grillowane mięso w kawałkach

Producenci kebabu w swojej ofercie często mają wiele różnych rodzajów mięs. Jednym z najpopularniejszych jest sis kebab, a dokładniej “Şiş”. Czym jest? Otóż Şiş kebab to po prostu kawałki mięska grillowanego, nadzianego na patyki (najczęściej metalowe). Przypomina to nieco nasze szaszłyki. Najczęściej do Şiş kebaba stosuje się jagnięcinę lub wołowinę.

Doner kebab - najbardziej popularny kebab

Wiesz już, czym jest Şiş Kebab, czas więc dowiedzieć się od producenta kebabu, czym jest doner! Doner Kebab to najbardziej popularna forma street foodu - piecze się go w pionowych grillach. Mięso umieszczone jest również pionowo, nakładane bardzo delikatnie na szeroki szpikulec. Takie mięso jest długo pieczone na obracającym się grillu.

Adana kebab - mięso niepowtarzalne w swoim smaku

Kurczak Adana, powszechny w całej Turcji, to połączenie ręcznie mielonego kurczaka z przyprawami w postaci płatków ostrej chilli, cebuli, czosnku. Ta mieszanka jest następnie grillowana na płaskim metalowym szpikulcu zwanym szaszłykiem. Ta forma kebaba znana jest ze skojarzeń z regionem Adany.

Adana kebab może być także wykonywany z wołowiny, jagnięciny lub mieszanki obu tych mięs. Przyprawy zawarte w tym mięsie sprawiają, że jest to ostra wersja kebaba. Wyglądem adana kebab przypomina kiełbaskę.

Beyti kebab - jagnięcina lub wołowina i ich wariacje

Jagnięcina lub wołowina to główne składniki mięsne tego kebaba. Wariacje tego kebaba obejmują serwowanie zawinięte w jadalnym naczyniu z ciasta zwanym lavash z polewą jogurtową i sosem pomidorowym. Ta wersja kebaba jest szczególnie popularna w większych miastach Turcji.

Turecki kebab od producenta kebabu - co trzeba o nim wiedzieć?

Prawdziwy turecki kebab może zawierać wiele różnych składników. Producenci kebabu mogą używać każdego rodzaju mięsa, jednak popularne dania obejmują jagnięcinę, kurczaka, wołowinę, kozę, rybę lub wieprzowinę. Mięsa te są następnie ubijane na płasko lub ręcznie mielone i formowane wokół metalowego pręta. Ten kawałek mięsa jest następnie pieczony lub grillowany na otwartym ogniu. Źródło ognia w postaci drewna lub węgla drzewnego odpowiada również za niepowtarzalny smak tych kebabów.

Producent kebaba wskazuje, że wyjątkowy smak mięso zawdzięcza również przyprawom i ziołom, których zazwyczaj używają Turkowie. Cebula, czosnek, papryka, oregano, płatki ostrej czerwonej papryki, mięta, ziele angielskie, kminek, cynamon, sezam, czarnuszka i jogurt. Połączenie tych przypraw inspirowanych Turcją daje zachwycające zwieńczenie smaku i aromatu.

Jakie dodatki poleca producent kebabu?

Wyjątkowy smak kebaba warto podkreślić odpowiednimi dodatkami. Jak podaje producent kebabu - warzywa, takie jak papryka, cebula, pomidor i grzyby, są często grillowane jako kebaby. Pojedyncze szaszłyki mogą zawierać zarówno mięso, jak i warzywa. Nowoczesne wersje tej potrawy zawierają również owoce, takie jak ananas i jabłko. Kebab turecki to pyszny mięsny posiłek, który wyraźnie i aromatycznie oddaje niepowtarzalny