piątek, maj 31, 2024
wtorek, 23 luty 2021 19:44

Dozowniki piekarskie do wypieków - sposób na profesjonalne wypieki

Hert Akcesoria Hert Akcesoria

Sam piec i foremki to tylko nieliczne z wielu elementów potrzebnych do uzyskiwania wspaniałych wypieków. Równie ważne w procesach przygotowania oraz wykańczania, są odpowiednie akcesoria, które ułatwiają idealne wykonanie zadania.

Warto zwrócić uwagę na dozowniki i miarki, które czynią pracę piekarzy i cukierników, dużo bardziej komfortową. Sprawdź sama ile czasu i wysiłku jesteś w stanie zaoszczędzić za ich pomocą. Dzięki nim, Twoje ciasta będą miały taką samą jakość jak te wprost z cukierni!

 

Dozowniki piekarskie - do czego dokładnie służą?

Są to pojemniki o różnorakiej pojemności, wyposażone w sitka, które pozwalają na dokładne dozowanie materiałów sypkich, takich jak cukier, cukier puder albo mak. Istnieją również dozowniki do substancji płynnych, które ułatwiają na przykład nasączanie ciast odpowiednią ilością płynów. Pozwala to na uzyskanie ich idealnej miękkości i uniknięcie przesuszenia. Posiadają formę butelki, najczęściej o pojemności 1 litra. Jeżeli chodzi o dozowniki sypkie, najpopularniejsze modele występują w wersjach 0,25 i 0,35 litra. W zależności od tego jak często oddajesz się pieczeniu, możesz dobrać ich rozmiar pod swoje zapotrzebowanie. Dozowniki piekarskie ułatwiają zaaplikowanie dokładnie takiej ilości posypki na jaką masz ochotę. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy masz więcej niż jedno ciasto do upieczenia naraz, bo w znaczący sposób przyspieszają tę pracę. Sitka, w które są wyposażone, występują w wersjach o różnych perforacjach, które pomogą regulować natężenie sypania. 

Dozowanie podczas pieczenia - wygoda i bezpieczeństwo

Co bardzo istotne, są to akcesoria dostosowane do pracy z żywnością, dlatego tworzywa z jakich są tworzone, spełniają wszystkie niezbędne normy. Najlepsze dozowniki wykonane są ze stali nierdzewnej, która jest nie tylko bezpieczna, ale również bardzo wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości. Dzięki temu takie urządzenie starcza nawet na całe lata użytkowania i nie trzeba martwić się o jego szybką wymianę. To między innymi dlatego stosowane są tak powszechnie w profesjonalnych piekarniach. Dodatkowo ich kompaktowe wymiary, sprawiają, że w czasie gdy nie są używane, bardzo łatwo je przechować. Wystarczy przeznaczyć na nie odrobinę miejsca w kuchennych szafkach. Dzięki nim dozowanie podczas pieczenia pozbawione jest także bałaganu, który powstaje podczas pracy z tradycyjnymi sitkami. 

Gdzie kupić dozownik do cukru, maku lub płynów?

Nie ma potrzeby komplikować sobie pracy, jeżeli ta może być łatwa i przyjemna. Szybsze i sprawniejsze dozowanie to zaoszczędzony czas, który można przeznaczyć na kolejne wypieki, albo chwile relaksu. Dozownik do cukru, maku lub butelka dozująca do płynów, to jednorazowy wydatek, który wystarczy Ci na długie miesiące, a nawet i lata. Kiedy zaczniesz ich używać, trudno będzie wrócić Ci do tradycyjnych metod. Odwiedź sklep internetowy Hert Akcesoria i poznaj pełną ofertę akcesoriów dozujących. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!