środa, czerwiec 12, 2024
piątek, 22 styczeń 2021 16:37

Wykorzystaj media społecznościowe w biznesie

Biuro wirtualne w Warszawie Biuro wirtualne w Warszawie

Portale społecznościowe cieszą się ogromną popularnością, a liczba ich użytkowników stale wzrasta. Dlatego to często uwzględniany przez marketerów środek promocji.

Social media są nie tylko sposobem na reklamę Twoich usług i produktów, ale też doskonałym kanałem komunikacji z konsumentami oraz feedbackiem od obecnych i potencjalnych klientów zainteresowanych marką.

 

Aktywnie prowadzony profil

Bez względu na to czy zdecydowałeś się prowadzić profil swojej marki na Facebooku czy Instagramie – zadbaj o regularność. Aktywne wrzucanie autentycznych postów wzbudza zaufanie i przyciąga ludzi do treści. Zainteresuj odbiorców różnymi formami postów i nie poprzestawaj jedynie na słowie pisanym. Warto sięgać po ciekawe infografiki, zdjęcia, obrazy czy filmy. Użytkownicy internetu chętniej przeglądają i wykorzystują materiały multimedialne. RTM, czyli Real Time Marketing może być kluczem do sukcesu. Bieżące komentowanie aktualnych wydarzeń zwykle cieszy się zainteresowaniem – pobudź w ten sposób swoich odbiorców do dyskusji.

Zwracaj uwagę na to, co lubią Twoi fani i publikuj treści interesujące i ważne dla nich. Staraj się ich angażować – zadawaj pytania, prowadź quizy, proś o opinie i rady, w ten sposób poczują, że są dla Ciebie ważni, ponieważ bez nich Twój profil nie istnieje. Zadbaj o estetykę konta i spójne informacje. Umieść wszelkie dane kontaktowe, adres dla firmy oraz logo jako zdjęcie profilowe.

Post sponsorowany

Posty sponsorowane to przede wszystkim szansa na dotarcie do konsumentów i to niewielkim kosztem. Świetnie sprawdzają się do wspierania sprzedaży internetowej, budowania świadomości marki oraz edukacji. To niezawodny sposób na promocję specjalnych ofert czy nowych obniżek. Takie posty często też zachęcają do pozostawienia kontaktu przez kierowanie użytkowników do landing page z formularzami. Przyciągnij uwagę potencjalnych klientów i spraw, by chcieli pozostać na dłużej. Biuro wirtualne w Warszawie, pomoże Ci zbudować wizerunek profesjonalisty, a wiedza, którą podzielisz się z odbiorcami, będzie świadczyć o Twoim zaangażowaniu i doświadczeniu.

Influencer marketing

Na Instagramie władzę przejmują influencerzy. Często uznawani za liderów opinii rekomendują produkty swoim odbiorcom. Warto wykorzystać ich potencjał, ponieważ skutecznie kreują obecne trendy. Zajmujesz się rękodziełem? Odszukaj influencera, który interesuje się tą tematyką i zaproponuj mu współpracę barterową. Być może zgodzi się wypromować Twoją markę. Wykorzystaj wiele możliwości, jakie oferują social media.